​Влада почала мишачу вовтузню навколо окупованих територій

Посилилась мишача вовтузня української влади по законопроекту про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України.


Традиційно для влади проект одного з найважливіших законів для нашої держави готується келійно, приховано, а президент України і його політичні приплічники більше перешіптуються з іноземними партнерами, а не розмовляють зі своїм народом.

Якщо українська влада дійсно думає про те, як виграти війну, як згуртувати суспільство навколо цього завдання, то законопроект про статус тимчасово окупованих територій має перед внесенням на обговорення в зал Верховної Ради пройти широке громадське і експертне обговорення.

У проекті закону не повинно бути згадок про Мінські домовленості. Якщо вже «мирний план» настільки дорогий президенту Порошенку, то нехай укладе з росією за міжнародним посередництвом міжнародний договір та внесе його на ратифікацію до Верховної Ради України. Усе інше буде знущанням над правом, парламентаризмом та демократією в Україні.

Відсіч збройній агресії росії проти України повинна відбуватися в рамках національного законодавства України, зокрема, діючого Закону України «Про оборону», який передбачає введення воєнного стану та створення Ставки Верховного Головнокомандувача України. Усі інші пропоновані українською владою «гібридні форми» та «гібридні інституції» відсічі російській агресії є нічим іншим, ніж спробою президента України уникнути політичної та правової відповідальності за рішення, що приймаються в воєнний час. Це спроба перекласти відповідальність і тягар ведення війни винятково на Український народ та його Збройні Сили без будь-яких взаємних зобов’язань. Влада має здійснити й інші логічні кроки, наприклад, розірвати дипломатичні відносини з рф.

Усі тимчасово окуповані росією територій України – в Донецькій, Луганській областях, а також Автономна Республіка Крим та місто Севастополь повинні мати однаковий статус. Підхід – спершу вирішимо проблему Донбасу, а далі займатимемось Кримом – це черговий Будапештський меморандум для України.

Українська влада має відмовитися від бажання бізнесу на крові, війни та окупації. Будь-які комерційні зв’язки з тимчасово окупованими територіями мають бути заборонені. Повна економічна блокада усіх тимчасово окупованих територій. Через лінію розмежування товари можуть перевозити лише громадяни України, що проживають на тимчасово окупованих територіях в обсягах, необхідних для задоволення власних життєвих потреб. Усі послуги та види забезпечення чи допомоги для таких громадян можуть надаватися лише на контрольованій урядом території України.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото livejournal.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.