​Держави немає

Країна є. Є народ. Якесь громадянське суспільство. Усе з проблемами, неідеальне, але є, живе, розвивається. А держави немає. Остаточно, радикально і безкомпромісно.


Держава, це коли приймаються рішення, складаються правила, реалізуються - і маєш результат. Не повірите, це я про Євробачення. Це слабка втіха, що воно ніяке. Ми погодились на правила, провели конкурс, підвели його підсумки і не поїхали. Вибачте, не можу погодитися з тими, хто говорить, що і слава Богу!

Якби це було відповідне державне рішення - нам Євробачення непотрібне, краще витратимо ці гроші на розвиток суспільного мовлення - тоді це можна зрозуміти.

Не обов’язково можна погодитися, але можна зрозуміти, якщо заздалегідь оголошені правила, що в конкурсі не можуть брати участь ті, хто гастролюють в росії (а в Сирії, Білорусі і в Китаї можна?) Але якщо на все погодитися, заплатити свої гроші, провести публічний відбір і не поїхати - це ознака дегенератизму. А дегенератизм - це розвиток навпаки, занепад, виродження. Ось і дорозвивались у протилежному напрямку до повного виродження держави.

Мене відверто дивують та розчаровують інтелектуали і українські інтелігенти, які політичну підтримку Порошенка маскують під ідеї захисту української державності.

Якої української держави? В чому її українськість?

Дозволити бізнес в росії, в Криму, не розірвати з ворогом відносини, але не випустити на міжнародний конкурс артиста, який робить те саме, що президент чи більша половина представників влади? Це дегенерація.

І якої держави назагал? Та, яка має монополію на силу, але генеральний прокурор і інші посадовці якої легко, не задумуючись, можуть виправдати злочин? Я про контрабанду і відмивання коштів.

Якого рівня виродження необхідно досягнути, щоб генеральний прокурор, який має слідкувати за дотриманням законності, шукав політичні виправдання корупції і контрабанді?!

Звичайно, ця деградація почалась з моменту, коли в діюче законодавство внесли зміни, щоб призначити генеральним прокурором не фахівця, не правника, а політика. Зрозуміло чому - політик буде не за дотриманням закону слідкувати (він же цих законів просто не знає), а шукати політичні виправдання і пояснення - контрабанда танкових двигунів добре, а шкарпеток чи айфонів - погано.

Я давно втратив політичну цноту. Я теж можу виправдати контрабанду запчастин з росії для нашої оборонки. Але, по-перше, в мої посадові обов’язки не входить слідкувати за дотриманням законності, а тому такі мої одкровення є кому «виправити», якщо я помиляюсь. А, по-друге, я втратив політичну цноту, а не совість. Тому розумію, що виправдати завезення запчастин з росії для підтримки вітчизняних Збройних сил можна лише тоді, коли цим займаються не шмаркаті барижки, а спецслужби. І тоді, коли ці спецслужби контролюють увесь процес «від і до», щоб жодна бюджетна копійка не була витрачена даремно. І коли ці спецслужби контролює уряд і парламент. Тоді це і називається інакше.

Але коли пацанва рахує надприбутки, вкрадені у громадян - це не зміцнює оборону. Це виродження держави. І якщо спецслужби беруть участь в цьому - це кінець. Кінець державі. Будь-якій, навіть якщо вона була українською.

Держави не буває без правил, яких вона дотримується. Ті, хто розмивають чи порушують ці правила - вони проти держави. Підтримувати їх - це антидержавна дія.

І що, змінити Порошенка - і все буде добре? Не факт. Але шанс. Дайте Україні шанс.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото 24 КаналКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Один вопрос, который тревожит - ленд-лиз подписан, время прошло, пушки М три семерки поставлены, а где все остальное?

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.