​Частка сонця та вітру у виробництві електроенергії у світі сягнула рекордних 14,3 відсотка


Світовий попит на споживання електроенергії у першому півріччі поточного року зріс на 0,4 відсотка, порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Про це свідчать дані енергетичного аналітичного центру зі штаб-квартирою в Лондоні Ember, який співставив показники у 78 країнах, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».

Зазначається, що цей показник виявився значно нижчим за середній історичний показник за останні 10 років, який становив 2,6 відсотка.

Зниження зростання світового попиту споживання електроенергії пов'язують, насамперед, зі скороченням попиту у деяких великих економіках, зокрема, у країнах Європейського Союзу (ЄС).

При цьому частка вітрової та сонячної енергії у виробленні електроенергії у січні-червні поточного року побила рекорд, сягнувши 14,3 відсотка, тоді як за аналогічний період 2022 року цей показник становив 12,8 відсотка.

Частка вітрової енергії у світовому виробництві електроенергії становила 8,75 відсотка, а частка сонячної енергії збільшилася до 5,52 відсотка.

Таким чином, вітрова та сонячна енергія стали двома джерелами електроенергії, які значно збільшили свою частку у світовому виробництві.

При цьому частка вугілля у виробництві електроенергії у першому півріччі поточного року становила 36 відсотків, а вироблення гідроелектроенергії скоротилося до історичного максимуму – на 8,5 відсотка через посуху.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 грудня обговорив останні новини довкола війни росії проти України

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.