НМПУ вимагає перевірити законність обшуку квартири журналіста в Житомирській області
- Подробиці
- Опубліковано 16.07.2013 08:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2218
Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) висловлює занепокоєння ситуацією, яка склалася навколо Коростенського журналіста, члена медіа-профспілки, кореспондента видання «Політком» Анатолія Лазаренка, який висвітлює тему рейдерського захоплення Коростенського щебзаводу http://nbnews.com.ua/ru/news/93787/. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі НМПУ.
НМПУ вважає, що проведення 12.07.2013 р. співробітниками Житомирського обласного управління міліції обшуку у його квартири та вилучення професійної техніки (ноутбука, флешок) є грубим порушенням кримінально-процесуального законодавства України та перешкоджанням законній професійній діяльності журналіста - не лише з боку співробітників міліції, але й слідчою суддею О. С. Рожковою, яка надала дозвіл на проведення обшуку та вилучення у журналіста документів, що стосуються ПрАТ «Трудовий колектив «Коростенський щебзавод» та ВАТ «Коростенський щебзавод».
Профспілка звертає увагу, що відповідно до ч.1 ст.234 Кримінально-процесуального кодексу України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Однак А. Лазаренко, висвітлюючи господарський конфлікт навколо Коростенського щебзаводу, який має значний суспільний інтерес, не вчиняв жодного кримінального проступку і у нього не могло бути знарядь або майна, здобутого у результаті вчинення кримінального правопорушення. Крім того, НМПУ зазначає, що ст. 10 Європейської конвенції захисту прав та основоположних свобод людини та чинний Кримінально-процесуальний кодекс України (ст.ст. 9, 162 КПК України) захищають журналістську таємницю: інформацію, яка знаходиться у володінні журналіста чи ЗМІ, а також джерела інформації.
Незалежна медіа-профспілка України заявляє, що подібні дії силових структур проти журналістів, які висвітлюють гострі конфліктні питання, та надання судами дозволів на обшук житла журналістів й вилучення у них документів, пов’язаних з професійною журналістською діяльністю, створюють небезпечний прецедент, коли міліція чи суд будуть використовуватись однією зі сторін конфлікту як інструмент тиску та залякування кореспондентів. У зв’язку з чим Комітет НМПУ звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою перевірити законність слідчих дій СУ УМВС України в Житомирській області по відношенню до кореспондента «Політком» Анатолія Лазаренка.
Також з цієї категорії...
Тимошенко и Украина: реальна ли...
18 авг. 2013 г.
Кличко обратился к Генпрокурору по...
16 февр. 2014 г.
ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно...
28 окт. 2015 г.
Набираючі популярність...
Газета The Washington Post втратила...
29 окт. 2024 г.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі