НМПУ вимагає перевірити законність обшуку квартири журналіста в Житомирській області

obshuk jurnalist

 
Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) висловлює занепокоєння ситуацією, яка склалася навколо Коростенського журналіста, члена медіа-профспілки, кореспондента видання «Політком» Анатолія Лазаренка, який висвітлює тему рейдерського захоплення Коростенського щебзаводу http://nbnews.com.ua/ru/news/93787/. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі НМПУ.


НМПУ вважає, що проведення 12.07.2013 р. співробітниками Житомирського обласного управління міліції обшуку у його квартири та вилучення професійної техніки (ноутбука, флешок) є грубим порушенням кримінально-процесуального законодавства України та перешкоджанням законній професійній діяльності журналіста - не лише з боку співробітників міліції, але й слідчою суддею О. С. Рожковою, яка надала дозвіл на проведення обшуку та вилучення у журналіста документів, що стосуються ПрАТ «Трудовий колектив «Коростенський щебзавод» та ВАТ «Коростенський щебзавод».

Профспілка звертає увагу, що відповідно до ч.1 ст.234 Кримінально-процесуального кодексу України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Однак А. Лазаренко, висвітлюючи господарський конфлікт навколо Коростенського щебзаводу, який має значний суспільний інтерес, не вчиняв жодного кримінального проступку і у нього не могло бути знарядь або майна, здобутого у результаті вчинення кримінального правопорушення. Крім того, НМПУ зазначає, що ст. 10 Європейської конвенції захисту прав та основоположних свобод людини та чинний Кримінально-процесуальний кодекс України (ст.ст. 9, 162 КПК України) захищають журналістську таємницю: інформацію, яка знаходиться у володінні журналіста чи ЗМІ, а також джерела інформації.

Незалежна медіа-профспілка України заявляє, що подібні дії силових структур проти журналістів, які висвітлюють гострі конфліктні питання, та надання судами дозволів на обшук житла журналістів й вилучення у них документів, пов’язаних з професійною журналістською діяльністю, створюють небезпечний прецедент, коли міліція чи суд будуть використовуватись однією зі сторін конфлікту як інструмент тиску та залякування кореспондентів. У зв’язку з чим Комітет НМПУ звертається до Генеральної прокуратури України з вимогою перевірити законність слідчих дій СУ УМВС України в Житомирській області по відношенню до кореспондента «Політком» Анатолія Лазаренка.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.