В Україні наступає епоха кишенькових суддів

kishenka sud

 
Підтримка Конституційним судом Президентського законопроекту № 10425 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності суддів, перетворить парламент на фабрику зі штампування «правильних» суддів та фактично стане початком епохи «Кірєєвих-Вовків».


Так, нині, згідно діючої редакції статті 72 закону «Про судоустрій і статус суддів» суддів призначає Президент України на підставі подання Вищої ради юстиції протягом 30 днів з дня отримання зазначеного подання.

Натомість підтриманий сьогодні КС законопроект Януковича пропонує іншу редакцію цієї статті: Президент призначатиме суддів на підставі подання Вищої ради юстиції, але вже без перевірки додержання вимог до кандидатів на посаду судді та порядку проведення їх добору. Більше того – призначенню на посаду судді не перешкоджатимуть жодні звернення щодо особи кандидата, а подання Вищої ради юстиції щодо призначення певного судді не підлягатиме жодним перевіркам, тобто фактично сприйматиметься, як аксіома.

Окрім того, передбачається, що обрання кандидата на посаду судді безстроково здійснюватиметься на пленарному засіданні Верховної Ради без жодного обговорення усних чи письмових заяв і скарг або професійних і моральних якостей кандидата. А прийняттю парламентом відповідного рішення не перешкоджатимуть ні будь-які усні чи письмові скарги на рішення, дії чи бездіяльність певного кандидата на попередньо займаній ним посаді судді, ані заяви про необхідність проведення перевірок або отримання додаткової інформації стосовно нього.

При цьому питання про обрання суддів безстроково включається до найближчого порядку денного пленарних засідань парламенту, а будь-які відкладення розгляду не допускаються.

Наслідок таких «покращень» очевидний: парламент фактично перетворять на конвеєр по штампуванню суддів – питання про обрання судді він розглядатиме невідкладно і жодні скарги на кандидатуру не зможуть вплинути на його рішення. А далі все за звичним сценарієм – за помахом провладного диригента кишенькові депутати «одностайно» приймуть потрібне рішення.

Голова ВК «Наступ» Руслан Секела заявляє: існування такої схеми суттєво вплине на життя звичайних українців – оскільки посади суддів довічно займатимуть ставленики чинної влади, то інтереси народу їх аж ніяк не зачіпатимуть та не відволікатимуть від основного завдання - лобіювання інтересів регіоналів. Жодних механізмів, щоб з певних об’єктивних причин усунути суддів із займаних посад, у президентському законопроекті не передбачено.

Таким чином, виходить, що насправді законопроект № 10425 варто було б назвати «законопроект щодо посилення залежності суддів від чинної влади». А основна його мета – сформувати в Україні покоління суддів на кшалт Кірєєва-Вовка, які виконуватимуть політичні замовлення.

Матеріал підготовлений прес-службою ВК «НАСТУП» спеціально для «Конфліктів і законів»Комментарии

  -1 #1 Володимир 24 сент. 2013 г., 14:28:36
Зміни запропоновані Президентом України не стосуються Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачено процедуру розгляду звернення про порушення суддею присяги.
Народний депутат залишається субєктом звернення до ВРЮ що перевірки стосовно порушення суддею вимог законодавства щодо несумісності.
Отже, обмеження тут тільки одне - зникає погроза депутата ВР згадати відмову в підкоренні.
Президент України в країні -1, а депутатів ВР - 450, то про яке збільшення впливу на судову систему говоремо.
Чиї інтереси перетиналися з інтересами депутата ВР підтримає заплановані зміни.

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Круглый стол проводился 2 ноября 2021. Мероприятие проходило в здании Конгресса США под непосредственной модерацией сенатора Джонсона

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.