Безглуздя зашкалює: депутатів «УДАРу» викликано на допит – за захоплення будівлі Київради

deputaty dopit

 

Близько 20 народних депутатів, як хотіли потрапити на так звану сесію Київради 2 жовтня 2013 року, отримали запрошення до слідчого Шевченківського районного управління Міністерства внутрішніх справ на допит щодо порушення ч.1 ст. 341 КК України «Захоплення державних або громадських будівель чи споруд». Про це повідомили народні депутати від фракції «УДАР» Віктор Чумак, Павло Різаненко та Наталія Новак під час брифінгу у парламенті, передають «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу партії «УДАР».


За словами народних депутатів, 2 жовтня 2013 року будівлю КМДА захопила група осіб, частину з яких було встановлено, і які сьогодні називають себе депутатами Київської міської ради. Тому це запрошення на допит викликало як мінімум подив, адже народні депутати не захоплювали будівлю, оскільки навіть не змогли потрапили туди.

Водночас вони нагадали, що група осіб «забарикадувалася» в приміщенні КМДА, позривала там внутрішні ручки на дверях з метою не допустити в нього представників громадськості та народних депутатів України, що суперечить ч.16 ст.46 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо відкритості та прозорості засідань рад, а також ч.1 ст.10 Закону «Про статус народного депутата України», згідного якого народний депутат може брати участь у таких засіданнях з правом дорадчого голосу.

«Така ситуація стала можливою внаслідок того, що ця група осіб застосувала невідомі нам засоби впливу та примусу щодо правоохоронців, що зробило останніх співучасниками правопорушень, передбачених ч.1 ст. 341 КК України (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) та ч.1 ст. 351 КК України (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради)», - наголосив Віктор Чумак.

В свою чергу, народний депутат Павло Різаненко повідомив про те, що «УДАР» вимагатиме від Генпрокуратури, щоб винні у проведенні незаконних засідань Київради, були покарані. «Те, що відбулась так звана сесія Київради, іншим словом, як злочин, назвати не можна. Але те, що сталось під Київрадою, коли «Беркут» не пропускав народних депутатів на засідання, це називається перешкоджанням діяльності депутатів, за що є пряма відповідальність перед законом. Нардеп припустив, що завтра може повторитись сценарій минулого засідання із сльозоточивим газом і організованою групою «Беркута».

«Сьогодні у місті Києві фактично знищене місцеве самоврядування. Ми маємо вибіркове правосуддя, вибіркове голосування, але сьогодні ми ще й отримали вибіркове самоврядування, коли за одні вибори ми голосуємо в сесійній залі парламенту, а за інші не голосуємо. Тому те, що зараз відбувається у столиці, можна назвати не інакше як узурпацією влади», - підкреслила Наталія Новак.

У зв’язку з тим, що сьогодні триває пленарний тиждень і народні депутати не можуть потрапити на допит, представники фракції «УДАР» публічно передали заяву слідчому Шевченківського районного управління Міністерства внутрішніх справ з вимогою провести ретельне розслідування подій під Київрадою 2 жовтня 2013 року.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Эта ночь тоже прошла для нас неспокойно. Враг продолжает беспокоить воздушное пространство Украины ракетно-«шахедными» атаками

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.