ГПУ вивчає так звані аналітичні архіви екс-генпрокурора В. Пшонки щодо подій на Майдані

arhiv pshonki

 
Предметом досліджень слідчих Генпрокуратури є публікації в ЗМІ матеріалів так званих аналітичних записок, вилучених на дачі екс-генпрокурора В. Пшонки. Про це 18 травня в ефірі телеканалу «Інтер» повідомив заступник Генерального прокурора Олексій Баганець,


Про це повідомляють «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

«Цей факт, який був опублікований в ЗМІ, є предметом розслідування слідчими Генеральної прокуратури. Ми запрошували до себе журналіста, який готував цю публікацію. Він надав відповідь, що дані матеріали він лише фотографував, а місцезнаходження самих оригіналів документів не повідомив», - наголосив О. Баганець.

Разом з тим, за його словами, під час проведення слідчих (розшукових) дій вдалося встановити, що ці документи знаходяться в розпорядженні одного з воєнізованих формувань, яке брало участь у подіях в центрі Києва на початку цього року.

«Ми проводили негласні слідчі (розшукові) дії і нам відомо, що так званий архів В. Пшонки знаходиться в одному із воєнізованих формувань, який начебто брав участь у подіях на Майдані. Ми ведемо переговори з його представниками, в тому числі і через журналістів, і через громадських діячів і адвокатів, які з ними контактують. На сьогоднішній день поки позитивного результату немає», - зазначив заступник Генпрокурора.

Він звернувся до керівників цього формування з проханням передати до Генеральної прокуратури ці матеріали для того, щоб їх можна було перевірити в ході досудового розслідування.

Крім цього, О. Баганець повідомив про наявність у відомстві інформації про те, що повідомлення Антитерористичного центру, розміщені на сайті Служби безпеки України в лютому цього року, були підготовлені так званими аналітиками екс-керівництва Генеральної прокуратури.

На думку заступника Генерального прокурора України, вказані документи є дуже важливими для об’єктивного розслідування злочинної діяльності попередньої влади.

Як відомо, наприкінці березня цього року одне інтернет-видання «Українська правда» опублікувало матеріали з особистого архіву екс-генпрокурора В. Пшонки, в яких йшла мова, зокрема, про конкретні кроки влади у боротьбі з Майданом. Також у цих записках визначалась інформаційна політика, котрої необхідно було дотримуватись правоохоронним та іншим державним органам під час подій у Києві. У тому числі, призначення винними у розгоні студентів на Майдані діючих на той час керівників державних органів (голову КМДА О. Попова, заступника РНБО В. Сівковича, начальника ГУ МВС в м. Києві В. Коряка).

Як повідомлялось, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення колишнім Генпрокурором Віктором Пшонкою, за попередньою змовою зі своїм сином – народним депутатом України Артемом Пшонкою та іншими службовими особами органів прокуратури України, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 368-2 ч. 3 (одержання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.



Коментарі

  +0 #1 Прокурор 21 мая 2014 г., 07:13:48
Баганець - Паганець

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.