Безкарність – загроза для журналістської професії

zagrozi gurnalistam

 
(Заява Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України)


23 листопада медіа-спільнота відзначатиме Всесвітній день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка звертають увагу на системність цього явища в Україні та відсутність зусиль з боку держави у покаранні винних за злочини проти журналістів.

Торік представники українських медіа-організацій, Міжнародної та Європейської федерації журналістів провели в Києві марш проти безкарності, під час якого привернули увагу суспільства та влади до проблеми. Уже тоді проблема покарання винних у смертях та порушеннях прав журналістів стояла досить гостро. Але рік тому ще ніхто не думав, наскільки загрозливих масштабів вона набуде в Україні.

Цьогоріч у світі, за даними МФЖ, загинуло вже понад 100 репортерів. Випадки смертей зафіксовані й в Україні. До всього, сотні наших колег зазнали фізичних знущань під час виконання своїх професійних обов’язків у Києві на Майдані та в регіонах, а також на Сході України.

Головна причина безкарності – це, насамперед, відсутність політичної волі. Різні відомства та представники різних гілок влади надають пояснення щодо відсутності покарань винних, однак ми відмовляємося їх приймати. Адже бачимо: відсутність покарань зараз – це загроза для майбутнього нашої професії. Журналісти залишаються незахищеними, а їхні кривдники відчувають повну свободу дій.

Національна спілка журналістів та Незалежна медіа-профспілка вкотре закликають владу і правоохоронні органи вжити всіх необхідних заходів, аби винні у смертях і побиттях наших колег були визнані винними та понесли справедливу кару.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.