У столиці перевірили – наскільки законна зовнішня реклама

NT size=2>За повідомленням прес-служби київської прокуратури, днями у Києві було проведено перевірку щодо додержання у столиці законодавства про мови та Закону України «Про рекламу» під час розміщення об’єктів зовнішньої реклами. У ході цієї перевірки встановлено численні порушення, зокрема, виконання рекламних сюжетів недержавною мовою, самовільне встановлення рекламних конструкцій, несвоєчасна сплата обов’язкових платежів за розміщення рекламної продукції, розповсюдження забороненої реклами тощо.

Прокуратура столиці, перевіривши лише 500 таких об’єктів у Печерському, Шевченківському, Голосіївському, Подільському та Дарницькому районах столиці, виявила понад 120 самовільно встановлених рекламних засобів та вивісок, з яких 70 виконано недержавною мовою, чим порушено вимоги статті 16 Закону України «Про рекламу» та статті 35 Закону України «Про мови в Українській РСР». Проте, за інформацією КП «Київреклама», на території Києва станом на 1 березня 2009 року розміщено понад 23 тис. об’єктів зовнішньої реклами та більше тисячі інформаційних вивісок, що порушують чинне законодавство.

Під час перевірки також було виявлено випадки розповсюдження реклами, забороненої статтею 14 Закону України «Про захист суспільної моралі». Це стосується рекламного сюжету «АТЕМ. Неперевершена досконалість», який, за висновком Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, містить зображення еротичного характеру. На виконання припису Прокуратури міста Києва рекламорозповсюджувач уже розпочав заміну сюжету, а щодо замовника цієї реклами, згідно з чинним законодавством, до нього будуть застосовані штрафні санкції.

У зв’язку з цим, Прокуратура міста Києва звернулася до Головного управління з питань реклами Київської міської державної адміністрації з вимогою негайно здійснити в примусовому порядку демонтаж незаконно встановлених рекламних засобів та притягнути до відповідальності винних службових осіб-розповсюджувачів зовнішньої реклами.

Таким чином, уже демонтовано 83 об’єкти зовнішньої реклами та вивісок, з яких – 45 рекламних сюжетів, розміщених з порушенням законодавства про мови.

Варто зазначити, що деякі рекламорозповсюджувачі вже почали добровільно усувати правопорушення і самостійно зняли 54 рекламних конструкції. Що ж стосується тих власників рекламних засобів, які відмовляються добровільно їх демонтувати, надалі, відповідно до чинного законодавства, вони будуть змушені відшкодувати примусовий демонтаж рекламних носіїв за власний рахунок.

Крім того, Прокуратура міста Києва звернулася до Головного київського міського управління у справах захисту прав споживачів з вимогою застосувати штрафні санкції до рекламодавців-порушників, які послуговуються недержавною мовою у рекламних сюжетах, та зобов’язує це управління проводити постійні перевірки у сфері використання мови в рекламі, про що систематично інформувати прокуратуру столиці.

Також у ході перевірки було встановлено, що рекламодавці несвоєчасно та не в повному обсязі сплачують грошові кошти за розміщення реклами на об’єктах комунальної власності столиці, як того вимагають Типові правила розміщення зовнішньої реклами. До того ж, 90% з цих коштів, відповідно до Порядку розміщення об’єктів зовнішньої реклами у м. Києві, перераховуються до спеціального фонду міського бюджету. Прокуратура міста Києва вже внесла 17приписів суб’єктам господарювання з вимогою погасити заборгованість на загальну суму 1,3 млн. грн, з яких на даний час уже сплачено 500 тис. грн.

За підсумками проведеної перевірки та, зважаючи на численні порушення у сфері розміщення об’єктів зовнішньої реклами, прокуратура столиці внесла подання Київському міському голові з вимогою здійснювати постійний контроль за розміщенням об’єктів зовнішньої реклами, остаточно демонтувати незаконно встановлені рекламні конструкції, а винних службових осіб притягнути до відповідальності.

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Разговор президентов рф и США Владимира Путина и Джо Байдена будет рабочим, от него не нужно ждать прорывов

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.