ТСК передала на розгляд Ради лише три із майже 300 матеріалів стосовно «майданівських суддів», розгляд яких Комісією не було завершено, – Голова ВРЮ

benedisuk

 
На засіданні Вищої ради юстиції 17 листопада Рада ухвалила зміни до Регламенту, які, зокрема, стосуються особливостей розгляду заяв, що мають бути передані до Вищої ради юстиції Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Зазначимо, що згідно із вказаною статтею Закону заяви, що надійшли до ТСК після закінчення визначеного цією статтею строку, а також заяви, щодо яких Тимчасова спеціальна комісія не встигла прийняти рішення до закінчення своїх повноважень, передаються до Вищої ради юстиції для продовження їх розгляду за загальною процедурою.


Регламент ВРЮ 17 листопада було доповнено пунктом, згідно з яким заяви, що надійшли до ТСК і не розглянуті Комісією, передані до Вищої ради юстиції відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади», розглядаються згідно із вимогами статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції». «У разі, якщо заява не відповідає вимогам Закону України «Про відновлення довіри до судової влади», вона повертається заявнику без розгляду ухвалою Ради». – вказується в документі.

У перерві засідання Вищої ради юстиції 17 листопада Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк повідомив, що Тимчасова спеціальна комісія передала на розгляд Ради лише три із майже 300 матеріалів стосовно суддів, які виносили рішення проти учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року. Розгляд цих матеріалів Комісією не було завершено.

«Коли все суспільство вимагає розгляду цих справ, щодо ВРЮ лунають звинувачення у нібито затягуванні їх розгляду, ТСК майже півроку не працює, не приймає рішення і зараз зволікає із передачею цих матеріалів до ВРЮ», – сказав І.Бенедисюк.

Крім того, Голова ВРЮ зауважив, що Комісія досі не визначилася із датою завершення своєї діяльності: «На одному із спільних засідань голова ТСК повідомив, що повноваження Комісії припиняються 12 листопада, проте на запит ВРЮ повідомив, що Комісія сама зробить таку заяву, але матеріали на розгляд ВРЮ не передала».

Нагадаємо, що на адресу ТСК за час її роботи надійшло 2192 матеріали, за якими було відкрито 309 перевірок стосовно 331 судді. Однак за період діяльності Комісія встигла завершити лише 66 перевірок, за якими ухвалила 41 висновок про порушення в діях 46 суддів присяги судді, у діях 12 суддів визнала ознаки дисциплінарного проступку, стосовно п’яти суддів перевірки припинено через відсутність у їх діях ознак порушень. 41 висновок ТСК про порушення присяги судді був переданий до ВРЮ, яка почала їх розгляд 27 серпня цього року. Наразі стосовно 13 дисциплінарних справ, відкритих за висновками ТСК, Радою ухвалені остаточні рішення. Розгляд решти висновків триває.

Відділ взаємодії зі ЗМІ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.