ТСК передала на розгляд Ради лише три із майже 300 матеріалів стосовно «майданівських суддів», розгляд яких Комісією не було завершено, – Голова ВРЮ

benedisuk

 
На засіданні Вищої ради юстиції 17 листопада Рада ухвалила зміни до Регламенту, які, зокрема, стосуються особливостей розгляду заяв, що мають бути передані до Вищої ради юстиції Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Зазначимо, що згідно із вказаною статтею Закону заяви, що надійшли до ТСК після закінчення визначеного цією статтею строку, а також заяви, щодо яких Тимчасова спеціальна комісія не встигла прийняти рішення до закінчення своїх повноважень, передаються до Вищої ради юстиції для продовження їх розгляду за загальною процедурою.


Регламент ВРЮ 17 листопада було доповнено пунктом, згідно з яким заяви, що надійшли до ТСК і не розглянуті Комісією, передані до Вищої ради юстиції відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади», розглядаються згідно із вимогами статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції». «У разі, якщо заява не відповідає вимогам Закону України «Про відновлення довіри до судової влади», вона повертається заявнику без розгляду ухвалою Ради». – вказується в документі.

У перерві засідання Вищої ради юстиції 17 листопада Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк повідомив, що Тимчасова спеціальна комісія передала на розгляд Ради лише три із майже 300 матеріалів стосовно суддів, які виносили рішення проти учасників масових акцій протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014 року. Розгляд цих матеріалів Комісією не було завершено.

«Коли все суспільство вимагає розгляду цих справ, щодо ВРЮ лунають звинувачення у нібито затягуванні їх розгляду, ТСК майже півроку не працює, не приймає рішення і зараз зволікає із передачею цих матеріалів до ВРЮ», – сказав І.Бенедисюк.

Крім того, Голова ВРЮ зауважив, що Комісія досі не визначилася із датою завершення своєї діяльності: «На одному із спільних засідань голова ТСК повідомив, що повноваження Комісії припиняються 12 листопада, проте на запит ВРЮ повідомив, що Комісія сама зробить таку заяву, але матеріали на розгляд ВРЮ не передала».

Нагадаємо, що на адресу ТСК за час її роботи надійшло 2192 матеріали, за якими було відкрито 309 перевірок стосовно 331 судді. Однак за період діяльності Комісія встигла завершити лише 66 перевірок, за якими ухвалила 41 висновок про порушення в діях 46 суддів присяги судді, у діях 12 суддів визнала ознаки дисциплінарного проступку, стосовно п’яти суддів перевірки припинено через відсутність у їх діях ознак порушень. 41 висновок ТСК про порушення присяги судді був переданий до ВРЮ, яка почала їх розгляд 27 серпня цього року. Наразі стосовно 13 дисциплінарних справ, відкритих за висновками ТСК, Радою ухвалені остаточні рішення. Розгляд решти висновків триває.

Відділ взаємодії зі ЗМІКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби бойових втрат і поранень серед українських захисників не було. Вогонь у відповідь наші воїни не відкривали

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.