УАМБ та медіа організації вимагають Гройсмана відкликати законопроект щодо блокування сайтів без рішення суду

ban ned

 
Українська Асоціація Медіа Бізнесу (стара назва УАВПП) спільно з АНРВУ та НСЖУ звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відкликати законопроект 4629 щодо блокування сайтів без рішення суду та внести до парламенту новий закон, розроблений за участю шістнадцяти громадських організацій.


Як сказано у зверненні, прийняття закону 4629 «...щодо захисту авторського права ...у мережі Інтернет», автором якого є Кабінет Міністрів, призведе до порушення свободи слова в Україні та прав людини в Інтернеті, викликає дуже негативну реакцію інтернет-спільноти.

«Адже за цим законопроектом, будь-яка особа (або недобросовісна фірма-«одноденка») може подати на власника сайту необґрунтовану заяву з вимогою видалення інформації або заборони доступу до неї. При цьому, їй достатньо буде «стверджувати» про наявність майнових прав на об'єкт авторського права, не надаючи жодних доказів. На підставі цієї заяви постачальник послуг хостингу повинен (!) буде блокувати сайт на 10 днів без рішення суду», -  зазначено у зверненні.

На думку медійників, це може стати інструментом для маніпуляцій та провокацій з боку політиків, особливо у передвиборчий період, та недобросовісних конкурентів.

Раніше проти прийняття цього законопроекту виступило 16 громадських організацій, більшість представників українських ЗМІ, а також дві громадські ради - при Держкомтелерадіо та при Комітеті зі свободи слова.

Громадські організації звернулись до прем’єра та всіх народних депутатів з вимогою блокувати сайти тільки на підставі рішення суду. Для цього вони просять відкликати вищезгаданий законопроект та внести новий, за яким, для захисту авторських прав, заявник має спочатку звернутися по e-mail до власника сайту (пункт обов’язковий, якщо e-mail відомий), надати докази наявності авторських прав та їх обсягу, а вже після цього звертатись до суду, який (в свою чергу) може заблокувати контент в день звернення, в порядку забезпечення позову, до розгляду справи по суті.

Також новий законопроект написано з дотриманням вимог Євросоюзу щодо дієвого захисту інтелектуальної власності та свободи слова.

Українська Асоціація Медіа Бізнесу (стара назва – УАВПП)



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.