​Медіа асоціації не дозволили закривати веб сайти ЗМІ без суду

Минулого тижня Верховна Рада прийняла Законопроект № 3081-Д, до якого були включені принципові зміни, про які просили найбільші українські медійні об’єднання.

Так, з початку 2016 року УАВПП, АНРВУ, НСЖУ, за підтримки громадської ради при Держкомтелерадіо, послідовно відстоювали тезу про те, що ніхто не повинен отримати законну можливість закривати доступ до веб сайтів українських газет без рішення суду. У початковій версії законопроекту 3081-Д така можливість була, будь-хто міг закривати веб сайт під прапором боротьби з піратством. Цей законопроект навіть був прийнятий у першому читанні. Та завдяки спільній роботі медіа асоціацій, його було змінено так, аби він дозволяв боротися з піратами без шкоди для ЗМІ. Але хостери все ж мають блокувати аудіовізуальний контент, якщо отримають відповідну претензію від адвоката.


Крім цього, зроблено важливий крок до прозорості власності в Інтернет: тепер власники сайтів зобов’язані надавати громадськості інформацію про адресу своєї електронної пошти та поштову адресу. Якщо такої інформації веб сайт не міститиме, його власник не матиме права заперечувати вимоги щодо блокування контенту.

Принципові позиції, що були внесені до законопроекту завдяки активній участі медіа асоціацій у доопрацюванні тексту цього важливого документу, зокрема, включають:

- застосування досудової процедури захисту авторських прав тільки до аудіовізуального контенту (ст. 52-1 Порядок захисту авторського права і (або) суміжних прав, визначений цією статтею, застосовується до відносин, пов’язаних з використанням аудіовізуальних творів, музичних творів, комп’ютерних програм, відеограм, фонограм, передач (програм) організацій мовлення.)

- подання заяви про блокування тільки за представництвом адвоката та відповідальність за необґрунтоване звернення (Заявник звертається із заявою про припинення порушення виключно за представництвом (посередництвом) адвоката.)

- автоматичне відновлення доступу до інформації у випадку неподання позову до суду (10. Постачальник послуг хостингу відновлює доступ до інформації на десятий робочий день із дня надсилання заявнику копії повідомлення, передбаченого частиною дев’ятою цієї статті, якщо протягом цього часу заявник не надав йому документи, що підтверджують відкриття судового провадження про захист його прав на об’єкт (об’єкти) авторського права і (або) суміжних прав, щодо якого (яких) подавалася заява про припинення порушення.)

Завдяки цим змінам, закон не створює ризиків чи перешкод для видавців преси та веб сайтів газет, окрім тих, які використовують аудіовізуальний контент. Йдеться про відео та аудіо файли, які розміщуються на веб сайтах. Видавцям, які запозичують та розміщують такі матеріали, слід подбати про те, аби їх використання відбувалося у відповідності до вимог законодавства про авторське право. Це також стосується матеріалів, які були розміщені раніше - до прийняття закону - адже їх доступність на веб сайті може бути порушенням. Слід подбати про наявність на веб сайті контактів, які дозволять скаржнику зв’язатися з редакцією та оперативно вирішити конфлікт - без блокування та застосування юридичних процедур.

Від імені видавців, об’єднаних в Українську Асоціацію Медіа Бізнесу (стара назва – УАВПП), дякуємо всім, хто брав участь у доопрацюванні цього важливого закону: Асоціації незалежних регіональних видавців України, Громадській раді при Держкомтелерадіо та керівництву Держкомтелерадіо, Національній спілці журналістів України (НСЖУ), народним депутатам – членам Комітетів ВРУ (1) З питань культури і духовності (Голова – пан Микола Княжицький) та (2) З питань свободи слова та інформаційної політики (Голова – пані Вікторія Сюмар), та ще багатьом іншим колегам і однодумцям, хто активно підтримував необхідність дотримання засад демократії та свободи слова, одночасно наводячи лад у питаннях боротьби з піратством та захисту авторського права в Україні.

Українська асоціація медіа бізнесу

Фото tyzhden.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Нове високоточне озброєння, яке надходить українському війську, дозволяє змінити підходи до застосування тактичних підрозділів

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.