​Закон, який дозволяє блокувати сайти без суду, підписано з урахуванням вимог видавців

23 березня Президент підписав Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Документ передбачає можливість блокування веб сторінок за заявою, без рішення суду - але тільки для аудіовізуального контенту. Це - результат спільних зусиль УАВПП та галузевих організацій. І таке блокування не можна буде застосувати до друкованих публікацій на сайтах газет – наприклад, журналістських розслідувань.


Дію нових норм можуть випробувати власники новинних веб сайтів, які виробляють та/або поширюють відео та аудіо контент. За визначенням, до таких творів відноситься більшість відеоматеріалу, що сьогодні використовується в Інтернет.

Нові норми законодавства створюють можливість блокувати веб сторінки, на яких аудіовізуальний контент розміщено з порушенням авторських прав власника.

Порядок блокування, визначений ст. 52-1 Закону України «Про авторське право та суміжні права», передбачає:

- звернення до власника веб-сайту/веб-сторінки, на якому розміщена інформація, із заявою про припинення порушення. Така заява, окрім обов’язкових відомостей, має бути подана за посередництвом адвоката;

- якщо заяву подано належним чином, власник веб-сайту не пізніше 48 годин з моменту її отримання зобов’язаний унеможливити доступ до електронної (цифрової) інформації, або ж у той самий строк надати мотивовано відмову, яку можна оскаржувати у суді;

- якщо власник конкретної веб сторінки/веб сайту не реагує на заяву, або його встановити неможливо, закон дозволяє звернутися безпосередньо до постачальника послуг хостингу, який повинен потягом 48 годин отримати відповідь власника сторінки або заблокувати контент. Слід зазначити, що такий контент має бути автоматично розблокований за 10 днів, якщо заявник не надасть хостеру інформацію про відкриття відповідного судового провадження.

Належне виконання порядку та захист від зловживань забезпечено адміністративним санкціями:

- штраф від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі невчинення власником веб-сайту, постачальником послуг хостингу передбачених законодавством про авторське право і суміжні права дій щодо унеможливлення доступу.

Стаття164-17 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

- штраф від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За наведення особою завідомо недостовірної інформації щодо наявності авторського права і (або) суміжного права у заяві про припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет, направленій відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права.

Стаття 164-18 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім процедури блокування контенту, у законодавство додається ряд нових визначень та обов’язок власників сайтів розміщувати контактну інформацію. Так, власники сайтів юридичні особи зобов’язані розміщувати у вільному доступі на власних веб-сайтах та (або) в публічних базах даних записів про доменні імена (WHOIS) таку достовірну інформацію про себе:

а) повне ім’я або найменування власника веб-сайту та постачальника послуг хостингу;

б) повну адресу місця проживання або місцезнаходження власника веб-сайту та постачальника послуг хостингу;

в) контактну інформацію власника веб-сайту та постачальника послуг хостингу, у тому числі адресу електронної пошти, номер телефону, за якими з ними можливо оперативно зв’язатися.

Фізичні особи, які не є суб’єктами господарювання, розміщують у вільному доступі на веб-сайтах, власниками яких вони є, або в публічних базах даних записів про доменні імена (WHOIS) контактну інформацію власника веб-сайту, передбачену пунктом «в».

Прес-служба УАМБ (Української асоціації медіабізнесу)

Фото novynarnia.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.