​Судитимуть першу в Україні групу «банкоматних» кіберзлочинців

П’ятьох зловмисників правоохоронці затримали у минулому році. За час слідства доведено їх причетність до 32-х кримінальних правопорушень. Матеріали провадження з обвинувальним актом направляють до суду, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


У травні 2016 року працівники Департаменту кіберполіції у Дарницькому районі столиці затримали чотирьох чоловіків за підозрою у скоєнні кіберзлочинів із банкоматів. Згодом кайданки одягнули і на п’ятого учасника угрупування.

Усі затримані – чоловіки віком від 21-го до 50-ти років. Двоє – уродженці Луганської області, ще двоє – із Дніпра, а їхній спільник - житель Львова. До того ж, двоє із них є батько із сином.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зловмисники діяли із жовтня 2015 року по травень 2016 року. За допомогою спеціального ключа відкривали банкомати і отримували доступ до автоматизованої системи (комп’ютера). Заносили шкідливе програмне забезпечення, тобто «вірус», і викрадали кошти із АТМ-терміналів (банкоматів). Суми, якими вдавалося заволодіти підозрюваним – від 72 тисяч до 440 тисяч гривень. Загалом – більше двох мільйонів гривень.

Діяли зловмисники на території всієї України, в тому числі в Києві. У деяких випадках за однією адресою «відкривали» кілька АТМ-терміналів різних банків. Двічі втручалися у роботу одного банкомату у Солом’янському районі столиці із різницею у кілька днів. Спочатку викрали 43000 гривень, а тоді почекали, поки банкомат заправлять, і знову скоїли злочин: вдруге забрали 169000 гривень.

Майже рік тривало слідство у кримінальному провадженні, яке об’єднало більше трьох десятків правопорушень. Матеріали внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 3 та 5 ст. 185 (Крадіжка), ч. 1 та 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Чоловікам оголошені підозри у скоєні 32-х злочинів, у тому числі 23 - із кваліфікуючою ознакою «вчинення злочину організованою групою».

Під час обшуків за місцем мешкання підозрюваних правоохоронці вилучили частини банкомату, енкодери, дискети та оптичні диски, пристрій для зчитування чипів та банківських карток, пос-термінали з зарядними пристроями, клавіатури, флеш-накопичувачі, на яких знаходилися файли зі шкідливим програмним забезпеченням.

Наразі слідчим управлінням київської поліції матеріали кримінального провадження направляються до суду, який і обере міру покарання кожному фігуранту.

Фото з відеоролика прес-служба Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.