​Кіберполіція затримала зловмисників, які викрали чоловіка та вимагали у нього півмільйона гривень

Гроші вони вимагали нібито за сплату «боргу». Встановлено, що до реалізації злочинної схеми також були задіяні працівники правоохоронних органів спеціального призначення. Наразі триває збір доказів щодо їх причетності до вчинення злочину. За фактом вчиненого кримінального правопорушення поліцейські розпочали кілька кримінальних проваджень, повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції України.


Затримані займались шахрайством з банківськими картками, так званим «скіммінгом». Працівникам кіберполіції під час документування злочинної діяльності шахраїв стало відомо, що вони планують вчинити ще один злочин – викрадення людини з метою отримання грошей.

У реалізації цього злочину оперативники з кіберполіції викрили і працівників правоохоронних органів. Вони допомагали зловмисникам в отриманні інформації щодо місця перебування потерпілого. Інформацію щодо викритих працівників правоохоронних структур було надано до відповідних контролюючих органів.

За результатами проведених заходів працівники Департаменту кіберполіції спільно з працівниками Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України затримали злочинну групу.

Встановлено, що зловмисники викрали чоловіка у місті Рівне. Звідти вони переправили його автомобілем у Київську область, де методом тортур та фізичного насилля вимагали у нього півмільйона гривень. Гроші потерпілий, нібито, заборгував одному із учасників злочинної групи.

Під час спецоперації, яку було проведено із залученням спецпризначенців, заручника було звільнено. У будинку, де його утримували, поліцейські затримали і одного із учасників угрупування. Іншого затримали у Києві за місцем проживання. Поліцейські встановили, що він раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення різного роду злочинів.

Двом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України. Їх затримано в порядку ст. 208 КПК України та взято під варту без можливості внесення застави.

У той же час тривають слідчі дії, спрямовані на документування протиправної діяльності співробітників правоохоронних органів, які, використовуючи своє посадове становище, надавали допомогу затриманим у вчиненні злочинних дій.

Фото прес-служби Департаменту кіберполіції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.