​ГПУ вже не може ініціювати розслідування

Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування. Про це йдеться у п. 1 Прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу України, який набрав чинності 20 листопада 2017 року, повідомляють Українські Новини.


Згідно з ним, прокуратура мала право розслідувати злочини, підслідні Державному бюро розслідувань (ДБР), не довше 5 років з дня вступу в силу нового КПК (19 листопада 2012 року).

Таким чином, з 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, вчинені екс-Президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями.

Також Держбюро розслідувань отримує право розслідувати злочини, вчинені детективами Національного антикорупційного бюро і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім того, до підслідності ДБР належать і військові злочини.

При цьому, відповідно до п. 1 розділу XI Прикінцевих положень КПК, слідчі прокуратури мають право продовжити розслідування, розпочаті до 20 листопада 2017 року. Ці розслідування не можуть тривати більше 2 років.

Законопроектом №7278, зареєстрованим в Раді 10 листопада, пропонувалося перенести дату передачі функції слідства від Генпрокуратури до ДБР з 20 листопада 2017 на 1 січня 2019 року. Цей проект закону був розроблений депутатами комітету парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Тим не менш, 16 листопада Рада не змогла включити його в порядок і, відповідно, прийняти документ.

Фото «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.