​Розтрата коштів «СпецТехноЕкспорту»: 5 підозрюваних

4 березня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали чинного та колишнього директорів державного підприємства «СпецТехноЕкспорт» та ще трьох екс-посадовців за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн). Цього ж дня їм повідомлено про підозру.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зокрема, йдеться про:

- чинного директора «СпецТехноЕкспорту» (на момент вчинення злочину — заступника директора «СпецТехноЕкспорту»);

- колишнього директора «СпецТехноЕкспорту»;

- екс-заступника директора «СпецТехноЕкспорту»;

- екс-заступника директора департаменту контракту № 1 «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємця);

- екс-начальника одного з відділів «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємця).

Дії всіх осіб кваліфіковано за ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Слідство встановило, що у 2009 році за ініціативи керівництва «СпецТехноЕкспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «СпецТехноЕкспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену ДП «Завод 410 ЦА». Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що державне підприємство «СпецТехноЕкспорт» заплатило 2,225 млн дол. США. Натомість детективи НАБУ встановили, що компанія-посередник заявлені послуги не надавав.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року.

Довідково

«СпецТехноЕкспорт» — державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство, основною сферою діяльності якого є експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції та послуг військового та подвійного призначення.

Входить до складу державної компанії «Укрспецекспорт», уповноваженого державою посередника у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності у сфері експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення.

У свою чергу, «Укрспецекспорт» входить до складу державного концерну «Укроборонпром».

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.