​Розпуск парламенту - можливість чи забаганка?

Питання можливості проведення дострокових виборів до парламенту викликало політико-правову дискусію, в якій своє слово вже сказали провідні юристи. Зокрема, член Комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Сергій Ківалов зауважив, що рахувати потрібно від 27 листопада 2019 року - саме це є останнім днем п’ятирічного терміну повноважень діючого скликання ВР.


Народний депутат посилається в тому числі на статтю 76 Конституції, відповідно до якої строк повноважень Верховної Ради України становить п’ять років. Повноваження ВРУ восьмого скликання розпочались 27 листопада 2014 року, - стверджує нардеп на своїй фб-сторінці https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1032991980230254&set=a.234505726745554&type=3&theater.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова прокоментувала перспективи проголошення дострокових виборів Верховної Ради, підтримуючи згаданий вище висновок:

«Дострокові вибори Верховної Ради обговорювалися як спосіб виходу з політичної кризи фактично з першого року роботи парламенту чинного скликання. Однак кілька фальстартів окремих зацікавлених сторін не стали каталізатором цього процесу. І парламент допрацював до останнього року своїх повноважень.

Однак, результати президентських виборів радикально змістили політичні акценти. З політичної точки зору, логічно, що переможець має право вимагати дострокового припинення повноважень Верховної Ради. Адже в складі парламенту у нового президента немає власної фракції або групи. Очевидно, є й інші мотиви для рішення достроково оновити законодавчий орган. У тому числі і рівень довіри, який фіксують соціологи.

За наявності політичної волі призначити дострокові вибори можливо, і цю можливість передбачає Конституція. Передумови для старту цього процесу може створити позиція Київського окружного адміністративного суду за позовом про бездіяльність парламентської коаліції. Відсутність коаліції протягом 30 днів є одним з конституційних підстав для дострокових виборів. Наскільки відомо, на вимогу суду апарат ВР не надав поіменний склад коаліції. Таким чином, суд може встановити її фактичну відсутність.

Фокус дискусії навколо дострокової парламентської кампанії змістився практично відразу до обговорення крайньої дати, коли новообраний президент може дати ранній старт виборів Ради.

Для визначення термінів слід читати уважно положення не тільки ст. 90. Дійсно, ця стаття передбачає, що дострокове припинення роботи парламенту неможливо в останні 6 місяців строку його повноважень. Якщо враховувати тільки це конституційне обмеження, то остання можливість для розпуску Ради настає 27 травня.

Є версія, що остання можливість настане вже 27 квітня, а про це сьогодні заявив нардеп Леонід Ємець. При цьому він відраховує 6 місяців від дати чергових парламентських виборів, що абсолютно не узгоджується зі статтями Конституції, які встановлюють момент початку і завершення повноважень парламенту і нардепів. Нагадаю, вибори проходять в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень парламенту. День їх проведення не є моментом завершення повноважень парламенту.

Неготовність або небажання деяких діючих нардепів обиратися достроково, зрозуміти можна, але це не змінює суті конституційних норм.

Читаємо статтю 79: «Повноваження народного депутата починаються з моменту складення присяги». Парламент почав роботу 27 листопада 2014 року. Таким чином, п'ятирічна каденція завершиться 27 листопада 2019 року. І до 27 травня 2019 року парламент знаходиться перед перспективою досить реального дострокового припинення повноважень у рамках Конституції».

Джерело: Національна асоціація адвокатів України

Фото novynarnia.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Вугілля йде на Дарницьку ТЕЦ. Згідно інформації з відкритих джерел, її власник Анатолій Шкрібляк вже кілька років закуповує вугілля в бойовиків ЛДНР

подробнее

Опрос

Какой из украинских президентов разочаровал Вас больше всего?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.