​Кіберполіція викрила злочинну групу у співпраці з російськими хакерами

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Одещини, за процесуального керівництва Одеської місцевої прокуратури №3, викрили мешканця Запоріжжя та Одеси у змові для поширення шкідливих програмних засобів.


Хакери створювали віруси типу криптомайнер та «stealer», а двоє українців збували їх на закритих хакерських форумах, отримуючи за це відсоток від продажу. Для анонімізації платежів зловмисники використовували російські платіжні системи, повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції України.

Створені шкідливі програми використовувалися у середовищі операційних систем під управлінням Windows для майнінгу криптовалют. Крім того, користувачі цих шкідливих програм мали можливість втручатися в роботу комп’ютерів та копіювати персональну і білінгову інформацію власників вражених комп’ютерів. Серед таких даних – логіни, паролі, файли cookie, дані щодо гаманців криптовалют, доступи до онлайн банкінгу тощо.

За місцем мешкання учасників групи проведено санкціоновані обшуки, в ході яких вилучено комп’ютерну техніку, яка використовувалась для проведення злочинної діяльності. Під час попереднього огляду вилученої техніки, спеціалісти з кіберполіції виявили різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Також виявлено листування зловмисників з користувачами хакерських форумів, через які вони продавали шкідливе програмне забезпечення.

Вирішується питання щодо оголошення підозри одному із учасників цієї злочинної групи. Його спільнику – мешканцю Одеси – вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, кваліфікованого за ст. 361-1 КК України (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).Обвинувальний акт вже скеровано до суду. Спільникам загрожує до 5 років ув’язнення.

Аби вберегти свій персональний комп’ютер від подібних шкідливих програмних засобів, кіберполіція радить користувачам: встановлювати актуальні оновлення операційної системи, використовувати антивірусні програми та постійно оновлювати їх, не здійснювати завантаження невідомих і підозрілих файлів або архівів. А також не переходити за підозрілими електронними посиланнями та робити регулярні резервні копії інформації з Вашого комп’ютера.

Фото прес-служби Департаменту кіберполіції України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.