​У країнах ЄС суди все частіше постановляють: карантин не відміняє права людини

Світ починає приходити до тями на тлі різнобічної інформації про коронавірус, але вже з чітким усвідомленням, що методи, які більшості громадянам різних країн запропонували як «карантин» - порушують права громадян. Так як і сама інформація про поширення вірусу різноманітна, і, подекуди, - протирічить одна одній, чи є механізм обмеження прав виправданим? Суди в різних країнах вже починають виносити рішення, з яких випливає, що карантин не відміняє права людини і суди вже почали про це вказувати у своїх рішеннях.


Про одне з таких рішень на своїй сторінці у ФБ написала голова правління Національної Асоціації Українських Медіа -НАУМ Тетяна Котюжинська:

Право на свободу пересування, гарантоване Конституцією, а також права людини, гарантовані Європейською конвенцією з прав людини, мають вищу силу, ніж обмеження, введені владою для стримання поширення коронавірусу COVID-19 — це вже визнав Конституційний суд Боснії і Герцеґовини. Суд прийняв рішення після того, як кілька громадян оскаржили заборону на пересування особам у віці до 18 років і старшим за 65 років в Боснії та Герцеговині, аргументуючи їх посяганням на їхні права людини. Влада Боснії та Герцеговини заявила, що буде поважати постанову суду, рішення якого є остаточними і обов'язковими.

Спочатку суд в Німеччині, який визнав, що карантин не відміняє право на мирний протест. Тепер суд в Боснії і Герцеговині, який визначив, що довільні обмеження Уряду порушують право на свободу пересування. Чекаємо на рішення наших судів та й решти європейських країн.

Висновок: карантин права людини не відміняє.

UPD: «Конституційний суд дійшов висновку, що оскаржувані накази Федерального штабу цивільного захисту були № 12-40-6-148-34 / 20 від 20 березня 2020 року та № 12-40-6-34-1 / 20 від 27 березня 2020 рік (наказ заборонити переміщення осіб, які не досягли 18 та старше 65 років, у Федерації Боснії та Герцеговини) порушив право на свободу пересування відповідно до статті II / 3м) Конституції Боснії та Герцеговини та статті 2 Протоколу № 4 з Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська конвенція) щодо заявників та всіх інших осіб, що знаходяться у відповідній фактичній та юридичній ситуації»...

Оскільки виникло питання, що саме вирішив суд - посилання на сайт суду http://www.ccbh.ba/novosti/sjednice/... Так от, що вирішив суд: Конституційний суд дійшов висновку, що оскаржувані накази Федерального штабу цивільного захисту були № 12-40-6-148-34 / 20 від 20 березня 2020 року та № 12-40-6-34-1 / 20 від 27 березня 2020 рік (наказ заборонити переміщення осіб, які не досягли 18 та старше 65 років, у Федерації Боснії та Герцеговини) порушив право на свободу пересування відповідно до статті II / 3м) Конституції Боснії та Герцеговини та статті 2 Протоколу № 4 з Європейською конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод (Європейська конвенція) щодо заявників та всіх інших осіб, що знаходяться у відповідній фактичній та юридичній ситуації. Вказується, що уряд Федерації Боснії та Герцеговини та Федеральний штаб цивільного захисту протягом п'яти днів з дня отримання цього рішення узгоджують наказ Федерального штабу цивільного захисту від 27 березня 2020 року зі стандартами, зазначеними у статті II (3) (m) Конституції Боснії і Герцеговини та стаття 2 Протоколу № 4 до Європейської конвенції.

Далі було наказано, щоб уряд ФБ та Федеральний штаб цивільного захисту протягом трьох днів повідомили Конституційний суд про виконання наказу, про який йдеться в цьому рішенні. Звернення було відхилено в рамках заяви про скасування Федерального наказу про цивільний захист від 27 березня 2020 року. На думку Конституційного Суду, оскаржувані заходи не відповідають вимозі «пропорційності» статті 2 Протоколу № 4 до Європейської конвенції, оскільки оскаржувані накази не містять основи підрахунків Федерального штабу цивільного захисту, що стосуються спірних груп підвищеного ризику зараження або передачі інфекції Covid 19. Крім того, варіанти введення більш м'яких заходів, якщо вони виправдано присутні, не розглядалися, не були строго обмежені в часі, а також їх не потрібно регулярно переглядати, щоб переконатися, що вони тривали лише до тих пір, поки «необхідно» у значенні статті 2 Протоколу № 4 до Європейської конвенції, тобто полегшити або скасувати, як тільки ситуація це дозволить. Це рішення було опубліковане на веб-сайті Конституційного суду БіГ.

Фото AFP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.