Після дворічної боротьби заказник «Острів Жуків» відстояли у суді

Перлина природи - Жуків острів.
Фото автора 

25 листопада 2009 Господарський суд м Києва проголосив рішення, яким визнав недійсним п.1.рішення Київради №162/1996 від 22.08.2007 «Про питання створення ландшафтного заказника «Жуків острів», яким раніше площа заказника була незаокнно скорочена в 9 разів.

Ландшафтний заказник «Острів Жуків» створений у 1999 році у Голосіївському районі м.Києва, в заплаві р.Дніпро. Фактично, заказник поглинає всю збережену частину природного масиву «Конча-Заспа» (просимо не плутати з одноіменною зоною елітної забудови), який в минулому був першим в Радянській Україні природним заповідником. Власне озера Конча і Заспа розміщені на терпиторії заказника. Нагадуємо, що своїм рішенням 162/1996 від 22.08.2007 «Про питання створення ландшафтного заказника «Жуків острів», Київська міська рада скоротила площу заказника з 1794 га до 196 га. Це рішення було прийняте з грубими порушеннями законодавства:
 
- прийняте всупереч Генеральному плану м.Києва до 2020 року та Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 р.;
 
- прийняте без погодження з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у м.Києві, яке є єдиним державним органом, компетентним погоджувати питання, що стосуються природно-заповідних об’єктів;
 
- прийняте попри протести Постійної комісії Київради з питань екологічної політики та протест Прокуратури м.Києва;
 
- прийняте без наукового обгрунтування доцільності скорочення меж заказника;
 
- прийняте з єдиною метою – зняти з території заказника природоохоронний статус і віддати її під забудову.
 
Рішення Київради було оскаржене в суді у грудні 2007 року. Цей процес є першим судом за останні кілька років, коли Прокуратура оскаржила земельні рішення Київської міської ради. Тим більше, це – перший судовий процес, який Прокуратура м.Києва ініціювала на звернення громадських організацій. Від самого початку до процесу приєдналась на боці прокуратури м.Києва Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ). 19 травня 2009 року, при розгляді справи у Верховному Суді України, суддівська колегія задовольнила касаційну скаргу НЕЦУ і повернула справу на повторний розгляд до Господарського суду м.Києва.
 
В результаті, при повторному розгляді справи, Господарський суд м.Києва визнав власну помилку дворічної давнини і нарешті визнав рішення Київради не заокнним.
 
Протягом 2-х років, поки тривав судовий процес, Київська міська рада надала за рахунок території заказника декілька земельних ділянок і на одній з них навіть розпочалась вирубка дерев. Та тепер, коли скасоване рішення №162/1996, всі землевідведення автоматично стають за межу закону. Тож боротьба поки не закінчується. Проте найбільша перемога вже здобута. Важливо додати, що на даному етапі Мінприроди України вже розглядає питання про те, щоб надати заказнику «Острів Жуків» статус заказника Загальноодержавного значення.
 
Олексій ВАСИЛЮК

Наступна стаття »Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Нове високоточне озброєння, яке надходить українському війську, дозволяє змінити підходи до застосування тактичних підрозділів

подробнее

Опрос

Як Ви сприйняли розслідування Bellingcat щодо вагнергейту?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.