​БЕБ під керівництвом Олександра Ткачука: п’ять-нуль на користь корупції


Реформування податкової міліції у Бюро економічної безпеки так і лишилось перейменуванням зі зміною вивіски. Ніякого реформування, на якому наполягали західні партнери і яке було анонсовано, не відбулось. Ба більше, виявилось, що вже коли до новоствореної структури переходять співробітники з теж новоствореної (такої, як ДБР), нічого суттєвого на користь країні і для перемоги над корупцією не відбувається, оскільки керівництво цієї структури і надалі переконано, що воно працює на владу та власну кишеню, а посада – лише для монетизації.

До такого висновку приходиш і після прес-конференції Георгія Туки на тему «Перезавантаження БЕБ: чому це важливо». Як зазначив екс-голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, західні експерти дедалі частіше задають питання відносно діяльності нашої влади, силових структур і, зокрема, БЕБ, що з самого початку свого заснування почало славитися скандалами.

От і нині викликає серйозне занепокоєння та ставить під сумнів ефективність діяльності БЕБ під керівництвом Олександра Ткачука, керівника Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки.

На своїй посаді пан Ткачук майже з самого початку прославився не досягненнями з викриття злочинів, а незрозумілими скандалами, такими як, наприклад, його виїзд у 2022 році під час воєнного стану за кордон з відрядженням. Як наголосив пан Тука, це питання навіть обговорювалось не де-інде, а… на тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради, котру було створено саме для перевірки ефективності Бюро економічної безпеки. І за інформацією цієї ТСК, під час поїздки за кордон Ткачук був у відпустці за власний рахунок. А на самому засіданні ТСК він не міг чітко пояснити, з якої причини та яким чином він виїздив за межі України. І на думку членів ТСК, існує ймовірність, що він виїздив за кордон за підробленими документами.

Прославився очільник головного підрозділу детективів й іншими «подвигами». Так, виявилось, що перейшовши працювати з ДБР (куди ж набирали найчесніших і відповідальніших) до Бюро економічної безпеки, вже під час несення служби на новому місці роботи, у його родини (безпосередньо у матері) з’явилась нова квартира.

Як стало зрозумілим зі слів екс-заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгія Туки, окрім необґрунтованого збагачення, Олександр Ткачук ще й займався гальмуванням розслідування та тиском на підлеглих під час проведення слідства щодо контрафактного випуску тютюну Винниківською тютюновою фабрикою, а також засвітився в оборудці з зерном в портах Одеси, яку організувало Одеське БЕБ, коли замість боротьби з економічними злочинами відбувалось їхнє заохочення, а самих зернотрейдерів спонукали платити більше 100 тисяч доларів, аби перевірка БЕБ відбувалась вдало і не призводила до проблем. І хоча сьогодні ДБР розслідує цю справу, однак жодної інформації про її просування немає.

Ще раз ім’я керівника Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки випливло у ЗМІ, коли з’явилась інформацію про ДТП, під час якої дуже суттєво постраждала жінка. Але і ця справа потроху стихла.

На запитання журналістів, чи можна вважати, що пану Ткачуку все сходить з рук і що до нього немає претензій у його колишніх співробітників по ДБР лише через те, що він є людиною, пов'язаною з Віталієм Гагачем - колишнім прокурором та кумом заступника голови Офісу Президента Олега Татарова і саме це дозволяє йому уникати відповідальності навіть за кримінальні злочини, як з ДТП та інші незрозумілі схеми, не пояснюючи ні появу квартири і статків, ні такої незрозумілої діяльності, що схожа не на боротьбу з корупцією, а на її узгоджене процвітання, - екс-заступник міністра підтвердив, що є всі підстави так вважати, оскільки Ткачук працював керівником підрозділу детективів у БЕБ, коли Гагач був заступником директора цього відомства, а їхні посади передбачали співпрацю в межах управління відомством та взаємодію з детективами.

Як неодноразово писали ЗМІ, Гагач вважається кумом Олега Татарова, а Татаров має значний вплив на кадрову політику в силових структурах, включаючи БЕБ. Тож є підстави вважати, що Ткачук міг бути призначений на свою посаду в рамках тієї ж системи впливу, що об’єднувала Гагача й Татарова.

Як зазначив екс-заступник міністра, загалом в країні, за керування Єрмака, утворили диктаторсько-корупційну систему, що викликає велике занепокоєння на Заході, оскільки там усвідомлюють, що корупційні кейси - це один з механізмів впливу на чиновника чи посадовця. І, використовуючи такий компромат, можна таку особу змусити виконувати будь-які дії, що будуть шкодити країні, але убезпечать особу від покарання і оприлюднення компромату.

Загалом, висновок з прес-конференції – невтішний. При владі Зеленського перезавантаження БЕБ дуже важливе, але – не можливе, бо ця влада не зацікавлена у професіоналах, а лише в тих, хто виявляє особисту прихильність і готовий виконувати будь-яку забаганку. І за повну відданість влада платить щедро: повною безкарністю і покриванням злочинів.

Георгій Тука. Фото Конфлікти і закони



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 31 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.