​ОЛЕКСАНДР ДЕПУТАТ І «УКРБУДІНЖИНІРІНГ»: БУДІВНИЦТВО ЗА ДЕРЖАВНИЙ КОШТ І КОРУПЦІЙНІ ТІНІ

На тлі масштабної відбудови інфраструктури та посиленої уваги до безпеки освітніх закладів, державні тендери на будівництво укриттів стають ласим шматком для певних структур, що прагнуть не стільки будувати захист дітей, скільки будувати власні схеми, заробляючи – при цьому – на бюджеті.


Яскравим прикладом є діяльність ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ», компанії, яка потрапила у поле зору антикорупційних активістів та згадується в ухвалі Вищого антикорупційного суду у справі №991/4042/24 як учасник імовірно корупційної схеми.

СИГНАЛИ НЕБЕЗПЕКИ: ВІД ФІКТИВНИХ ДОГОВОРІВ ДО ОФШОРІВ

Як зазначено в офіційній скарзі громадської організації, «УКРБУДІНЖИНІРІНГ», перебуваючи у тісному зв'язку з посадовими особами органів місцевого самоврядування, фіскальної та банківської систем, ймовірно залучена до схеми виведення коштів, виділених на будівництво протирадіаційного укриття для одного з ліцеїв Київської області.

Загальна вартість тендеру – 169 мільйонів гривень, що, за словами заявників, є рекордною сумою для подібних об’єктів в Україні.

Ухвала суду свідчить про підозри щодо фіктивних угод, завищення вартості робіт, необґрунтованого нарахування ПДВ, виконання робіт не в повному обсязі або взагалі на папері.

За цими діями проглядається типова для «конвертаційних центрів» схема: створення підконтрольної мережі підприємств і ФОП, через які виводяться державні кошти та ухиляються від сплати податків.

ОЛЕКСАНДР ДЕПУТАТ: «ТІНЬОВИЙ» АРХІТЕКТОР КОРУПЦІЙНИХ СХЕМ?

Однією з ключових фігур у діяльності компанії є Олександр Депутат, який, за даними з відкритих джерел, має безпосередній вплив на управлінські рішення ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ».

Хоча його ім’я прямо не згадується в судовій ухвалі, саме керівний склад компанії, на думку заявників, є вигодонабувачами корупційної схеми, реалізованої у змові з представниками органів влади.

Журналісти, які проводять незалежне розслідування щодо діяльності скандальної фірми, повідомляють:

«Ми побували у Бориспільському ліцеї імені Костянтина Могилка, щоб власними очима побачити, що насправді відбувається з будівлею після «робіт» так званого ТОВ. Отримали та проаналізували акт аудиторської перевірки – і результати шокують. Висновки експертів підтверджують: обсяги виконаних робіт не відповідають заявленим, а їхня якість викликає серйозні сумніви.

А головне – ми виявили родинні зв’язки між керівництвом компанії та високопоставленими чиновниками. Тепер зрозуміло, чому порушення залишаються без покарання і ніхто не сидіть».

Ці факти не просто викликають підозри – вони розкривають систему. Схоже, ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ» – це не будівельна компанія, а механізм для відмивання мільйонів, де ключові фігури не бояться ні контролю, ні наслідків і діють зі 100% безкарністю.

До речі, Олександр Депутат також є засновником/співвласником ТОВ «Еліт Груп», компаній «Еліт груп проджект», «Роял Вояж», «І.Джи. Девелопмент». Але про це – згодом.

БУДІВЕЛЬНИКИ-ПРИМАРИ: НІ САЙТУ, НІ ОБЛИЧ

ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ» – компанія, яка стабільно «виграє» тендери на сотні мільйонів гривень з державного бюджету. Але варто спробувати знайти про неї бодай мінімальну публічну інформацію – і починається абсурд.

Компанія не має ані офіційного сайту, ані сторінок у соціальних мережах. Гугл теж мовчить: жодної згадки не знайдеться ні про саму фірму, ні про її засновника – Присяжнюка Петра Петровича, ні про її керівника – Олександра Петровича Депутата. У відкритому доступі немає ані їхніх біографій, ані фотографій, ані публічних виступів чи згадок у ЗМІ.

Як для організації, що має прямий доступ до бюджетних коштів, така тіньова інформаційна присутність виглядає щонайменше дивно – а в контексті корупційних підозр, описаних у судових документах, ще й вкрай тривожно.

Хто вони, ці «будівельники», яким держава довіряє мільйони, але про яких не знає ні інтернет, ні громадськість?

БЮДЖЕТ ЯК ДЖЕРЕЛО «ІНВЕСТИЦІЙ»

ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ» регулярно бере участь у державних тендерах, у тому числі в рамках програм, фінансованих міжнародними партнерами України. Це означає, що компанія має безпосередній доступ до бюджетних ресурсів, що підвищує важливість контролю за її діяльністю.

Натомість, згідно з матеріалами справи, замість прозорої реалізації проєктів – наявні ознаки легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, імовірної участі у створенні злочинної організації, а також надання неправомірної вигоди посадовцям.

ВИСНОВОК: РИЗИКИ СИСТЕМНОГО ХАРАКТЕРУ

Сам факт розгляду судової справи з такими деталями – сигнал про високий корупційний ризик, пов'язаний із діяльністю компанії. Участь у публічних закупівлях передбачає прозорість і відповідальність, однак у випадку ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ» виникає усе більше запитань, ніж відповідей.

Схеми, описані в скарзі та додаткових джерелах, вказують не лише на спроби наживи, а й на наявність тіньових партнерств, що охоплюють різні рівні влади і контролюючих органів. Усе це створює серйозну загрозу як державному бюджету, так і довірі громадян до інституцій.

ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК

Судову справу з укриттям для ліцею можна вважати лише верхівкою айсберга. За наявною інформацією, це далеко не поодинокий випадок. ТОВ «УКРБУДІНЖИНІРІНГ» демонструє аномальну активність у тендерах з величезними бюджетами та сумнівною прозорістю, де компанія нерідко виходить переможцем.

Якість та обсяг виконаних робіт викликають серйозні сумніви, як і обґрунтованість цін на будівельні та інші матеріали, що фігурують у кошторисах.

У наступних публікаціях ми детальніше розповімо про інші факти, які викликають небезпідставні підозри у системних зловживаннях.

Фото з відкритих джерел



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 12 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.