Суд оголосив вирок убивці Гонгадзе – довічне ув’язнення

virok pukach

 
Колишній начальник головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач засуджений до довічного ув’язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Такий вирок оголосив сьогодні Печерський суд Києва.


У вироку наголошується, що Пукач частково визнав свою провину.

Водночас, як йдеться у вироку, Пукач не хотів вбивати журналіста, а намагався отримати інформацію про нібито його шпигунську діяльність.

У своїх свідченнях колишній керівник департаменту зовнішнього спостереження МВС стверджував, що смерть Гонгадзе була нещасним випадком, що він не хотів душити його так, щоб журналіст помер.

Зокрема, на суді він заявив, що вбивати журналіста не збирався. Тобто він визнав, що за журналістом велися оперативно-розшукові заходи, що душив ременем, однак не збирався вбивати, а просто ремінь зісковзнув.

Також Пукач визнав, що відтяв голову від тіла, і перепоховав тіло Гонгадзе.

Як відомо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області було знайдено череп, який за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховано, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

15 березня 2008 Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Екс-генерал МВС Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий в Житомирській області.

Генпрокуратура 31 березня 2011 року затвердила обвинувальний висновок і передала до Печерського районного суду Києва для розгляду по суті кримінальну справу Пукача.

За даними ГПУ, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, будучи службовою особою, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадовців, кримінальна справа стосовно яких розслідується в окремому провадженні, в травні-вересні 2000 року перевищив владу та свої службові повноваження по відношенню до громадського діяча Олексія Подольського і журналіста Георгія Гонгадзе, й 17 вересня 2000 року навмисно скоїв вбивство останнього.

Крім того, в липні 2003 року Пукач, зловживаючи своїм службовим становищем, дав протиправну вказівку підлеглим працівникам міліції знищити офіційні документи, зокрема щодо незаконного зовнішнього спостереження за Гонгадзе, чим перешкоджав органам досудового слідства в розкритті зазначеного вбивства.

За матеріалами radiosvoboda.org та tyzhden.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.