Верховний суд України просить КСУ визнати неконституційним закон про статус суддів
- Подробиці
- Опубліковано 03.10.2016 18:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1636
Пленум Верховного суду України (ВСУ) звернувся до Конституційного суду з поданням про неконституційність ряду норм перехідних і прикінцевих положень закону про судоустрій і статус суддів від 2 червня 2016 року. За таке рішення одноголосно проголосував 21 член пленуму, передає УНІАН.
Голова ВСУ Ярослав Романюк у своїй доповіді зазначив, що пленум бачить неконституційними норми щодо ліквідації спеціалізованих судів і Верховного суду і створення нового, а також норму про необхідність проходження конкурсу суддями для заняття суддівських посад в оновленому Верховному суді.
Крім того, він заявив, що неконституційним є зобов'язання суддів, які призначені на випробувальний п'ятирічний термін, проходити конкурс на посаду судді. За словами Романюка, прикінцеві та перехідні положення вищезгаданого закону ставлять у нерівні умови суддів щодо їх пенсійного забезпечення.
Голова ВСУ заявив, що при створенні нового суду йдеться про реорганізацію Верховного суду, а не про створення нової судової інстанції, а тому оголошення конкурсу на посади в такому суді є неконституційним. На його думку, мова може йти тільки про кваліфікаційну оцінку суддів. При цьому він нагадав, що ліквідувати і створювати суди - це компетенція президента, а не Верховної Ради.
У цілому ж Романюк вважає, що положення, які пленум оскаржив в КСУ, прийняті парламентом для того, щоб звільнити всіх суддів, керуючись «революційною доцільністю».
«Це прихована форма для того, щоб звільнити всіх суддів», - упевнений він.
При цьому заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов назвав звернення Верховного суду до Конституційного суду про неконституційність положень закону про судоустрій і статус суддів спробою зірвати судову реформу. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.
«Отже, тепер офіційно - Верховний суд України буде оскаржувати в Конституційному суді конституційність судової реформи, - констатував він. - Як юрист я можу подискутувати про аргументованості правової позиції колег з ВСУ, коли вона буде опублікована. Але як громадянин, я вже зараз можу сказати - це спроба зірвати судову реформу з боку тих, хто не готовий оприлюднити свої доходи і довести у відкритому конкурсі своє право здійснювати правосуддя».
За твердженням Пєтухова, в Міністерстві юстиції очікували, що судова реформа викличе опір суддівського корпусу, і готові захищати її в Конституційному суді.
Фото kdka.org.ua
Також з цієї категорії...
Не в лоба, так межи...
19 июн. 2012 г.
Оголошено вирок у справі про...
11 окт. 2013 г.
Печерський суд зобов'язав ГПУ відкрити...
19 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...
Столичні оперативники затримали «закладчика» у...
23 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 янв. 2025 г.
1500 москалів подохло минулої доби...
24 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:
Коментарі