Верховний суд України просить КСУ визнати неконституційним закон про статус суддів
- Подробиці
- Опубліковано 03.10.2016 18:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1749
Пленум Верховного суду України (ВСУ) звернувся до Конституційного суду з поданням про неконституційність ряду норм перехідних і прикінцевих положень закону про судоустрій і статус суддів від 2 червня 2016 року. За таке рішення одноголосно проголосував 21 член пленуму, передає УНІАН.
Голова ВСУ Ярослав Романюк у своїй доповіді зазначив, що пленум бачить неконституційними норми щодо ліквідації спеціалізованих судів і Верховного суду і створення нового, а також норму про необхідність проходження конкурсу суддями для заняття суддівських посад в оновленому Верховному суді.
Крім того, він заявив, що неконституційним є зобов'язання суддів, які призначені на випробувальний п'ятирічний термін, проходити конкурс на посаду судді. За словами Романюка, прикінцеві та перехідні положення вищезгаданого закону ставлять у нерівні умови суддів щодо їх пенсійного забезпечення.
Голова ВСУ заявив, що при створенні нового суду йдеться про реорганізацію Верховного суду, а не про створення нової судової інстанції, а тому оголошення конкурсу на посади в такому суді є неконституційним. На його думку, мова може йти тільки про кваліфікаційну оцінку суддів. При цьому він нагадав, що ліквідувати і створювати суди - це компетенція президента, а не Верховної Ради.
У цілому ж Романюк вважає, що положення, які пленум оскаржив в КСУ, прийняті парламентом для того, щоб звільнити всіх суддів, керуючись «революційною доцільністю».
«Це прихована форма для того, щоб звільнити всіх суддів», - упевнений він.
При цьому заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Пєтухов назвав звернення Верховного суду до Конституційного суду про неконституційність положень закону про судоустрій і статус суддів спробою зірвати судову реформу. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.
«Отже, тепер офіційно - Верховний суд України буде оскаржувати в Конституційному суді конституційність судової реформи, - констатував він. - Як юрист я можу подискутувати про аргументованості правової позиції колег з ВСУ, коли вона буде опублікована. Але як громадянин, я вже зараз можу сказати - це спроба зірвати судову реформу з боку тих, хто не готовий оприлюднити свої доходи і довести у відкритому конкурсі своє право здійснювати правосуддя».
За твердженням Пєтухова, в Міністерстві юстиції очікували, що судова реформа викличе опір суддівського корпусу, і готові захищати її в Конституційному суді.
Фото kdka.org.ua
Також з цієї категорії...

У Києві засудили касира банку...
7 окт. 2013 г.

Генпрокуратура оскаржує в суді рішення...
7 мая 2014 г.

Верховний Суд залишив в силі...
1 мар. 2016 г.
Набираючі популярність...

Григорій Немиря: Політична параноя Януковича...
20 апр. 2012 г.

Короткорукие лизоблюды Путина хотят наказать...
14 мая 2012 г.

У Римі закінчилася конференція стосовно...
11 июл. 2025 г.
Останні новини
11.07.2025 23:18
Супермен Трамп і підступний Лютор-путін11.07.2025 11:38
1040 кацапів подохло минулої доби на українській землі10.07.2025 11:29
Збито 178 ворожих повітряних цілейВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 11 липня обговорили наступні теми:
Коментарі