​«Українській асоціації власників зброї» суд рекомендує не судитися, а добиватися закону

Відбувся перший етап баталій проти Міністерства юстиції щодо зобов'язання їх скасувати державну реєстрацію Наказу МВС № 622, який поза законом обмежує право приватної власності та право на збройний захист.


На жаль, великого стрибку до перемоги здійснити не вдалося, але в цілому судове рішення дозволило зробити невеликий крок вперед.

Нагадаємо, що на час початку судів з Мінюстом і МВС в нас не було особи потерпілої від застосування Наказу 622, отже не було і гарантованого права на судовий захист через прямий позов до МВС про скасування Наказу 622. Тож позов було заявлено до Мінюсту, яке зобов'язане слідкувати за відповідністю підзаконних актів Конституції та законам шляхом проведення державної реєстрації або скасування такої реєстрації.

Рішенням суду в задоволені позову було відмовлено і хотілося було написати скаргу на суддів, але потім перечитав це рішення ще раз і виявив дуже цікаві позиції. Зрозуміло, що МВС шукало шляхів обійти цей суд. Так в справі тричі мінялися судді.

При чому один за одним колегію покинули три чоловіки і справу в останньому засіданні слухали три жінки, які зрештою прийняли політично мотивоване рішення, про що прямо в тексті так і зазначили.

Тож, по-перше, суд підтвердив, що скасування державної реєстрації підзаконних актів, які не відповідають Конституції і законам, є обов'язком Мінюсту, а не його правом. Саме цю позицію ми напрацювали в попередніх судах проти Мінюсту.

Мінюст зобов’язаний скасовувати державну реєстрацію незаконних НПА

По-друге, суд визнав, що Мінюст і МВС порушили місячних строк для приведення своїх НПА у відповідність до законів.

МВС порушило місячних строк на приведення своїх актів у відповідність до законів

По-третє, і що для нас дуже важливо, суд визнав, що Постанова ВРУ «Про право власності на окремі види майна» не є законом і не має сили закону. А ця позиція дуже важлива для справ по 263 КК України.

Постанова ВРУ Про право власності на окремі види майна не є законом

По-четверте, суд визнав, що відсутність відповідного законодавчого регулювання є підставою для скасування державної реєстрації Наказу 622. Називаючи це «формальною» підставою. Хоча в Україні все право - формальне. Неформальним залишається, зокрема, «телефонне право».

Наказ 622 необхідно скасовувати

Тож суд погоджується з наявністю підстав для скасування Наказу 622, але боїться скасовувати і вказує на необхідність прийняття відповідного закону про зброю.

Суд вважає, що має бути прийнятий закон про зброю

По-п'яте, і що також важливо, суд визнає триваюче порушення права власності на зброю, але боїться скасовувати підзаконний акт, оскільки очікує «несприятливі наслідки».

Суд визнає, що в Україні порушується право власності на зброю

Тож, судді рекомендують відмовитися нам від судового захисту порушеного права, а добиватися прийняття відповідного закону. Ми ж подаємо апеляцію і готуємо вже два позови безпосередньо до МВС про скасування Наказу 622, оскільки з'явилися дві особи (юридична і фізична), які зазнали негативних наслідків від дії на них цієї інструкції.

З повним текстом рішення можна ознайомитися тут.

Наші аргументи до апеляційної скарги на рішення ТУТ (просимо долучитися коментарями для покращення позиції).

Дуже дякуємо всім, хто продовжує підтримку цієї боротьби, яка вийшла далеко за межі питання права на зброю.

Українська асоціація власників зброї

Фото УАВЗКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сьогодні, близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на гранату

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.