​Рада суддів України закликає громадськість утриматись від необґрунтованих заяв щодо кваліфікаційного оцінювання суддів

Зважаючи на численні запити, що надходять від представників ЗМІ, та інтерес громадськості до організації роботи Окружного адміністративного суду міста Києва, а також зважаючи на окремі заяви стосовно проходження кваліфікаційного оцінювання суддями цього суду, прес-служба Ради суддів України вважає за доцільне повідомити наступне:


Рада суддів України в межах наданих повноважень постійно використовує усі наявні правові засоби для забезпечення незалежності судів і суддів, спрямовуючи свої сили на максимальне сприяння створенню необхідних умов для нормальної роботи суду, суддів і працівників апарату.

У той же час Рада суддів України постійно наголошує на тому, що гарантією суддівської незалежності є чесне, справедливе правосуддя, як основа його підтримки з боку громадянського суспільства. Лише здоровий організм здатний гідно протистояти зовнішній та внутрішній інфекції, боротися з нею і перемагати загрози. Це саме стосується судової влади. Переконання громадян у необхідності захисту правосуддя формується і за рахунок довіри і впевненості у чесності і добросовісності поведінки суддів, їх високоморальних етичних стандартах.

Оскільки, відповідно до статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», вищий орган суддівського самоврядування здійснює контроль за організацією діяльності судів, Рада суддів України розглядає можливість здійснення моніторингового візиту до Окружного адміністративного суду міста Києва задля з’ясування питань, пов’язаних із забезпеченням нормальної роботи цієї судової установи. Представники Ради суддів України повинні скласти об'єктивну оцінку ситуації, що склалася, і повідомити свою думку громадськості.

Рада суддів України також наголошує на тому, що суддівське самоврядування є, перш за все, однією з гарантій забезпечення незалежності суддів. Діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення діяльності судів і суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їхню діяльність.

Маємо повідомити і те, що відповідно до Перехідних Положень Конституції України всі діючі судді повинні пройти кваліфікаційне оцінювання. Кваліфікаційне оцінювання суддів здійснюється в межах процедур та положень визначених Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Проходити чи не проходити кваліфікаційне оцінювання вирішує кожний суддя самостійно, проте непроходження такого оцінювання призводить до наслідків, передбачених законом. І врешті - відмова судді від такого оцінювання є підставою для звільнення судді з посади.

Прес-служба Ради суддів України нагадує, що основними засадами діяльності органів судової влади є: відкритість, гласність, законність, незалежність, об’єктивність, повне з’ясування обставин. Тож закликаємо представників громадськості та ЗМІ утриматись від необґрунтованих заяв, припущень та маніпулятивних закликів.

Прес-служба Ради суддів УкраїниКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сьогодні, близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на гранату

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.