Печерський і Подільський суди Києва мучить «кадровий голод», а помічники суддів і працівники апарату звільняються
- Подробиці
- Опубліковано 05.06.2019 12:34
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1282
Третього червня Голова Ради суддів Олег Ткачук та члени Ради – голова Комітету з питань матеріально-побутового і фінансового забезпечення судів і суддів Віктор Остапук та Валерія Чорна відвідали з моніторинговим візитом два районних суди міста Києва – Печерський та Подільський. Під час візиту їх супроводжував начальник територіального управління ДСА України у місті Києві Олександр Сімановський, оскільки саме ТУ ДСА України на місцях здійснює організаційне і матеріально-технічне забезпечення діяльності судів.
Про це повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу Ради суддів України.
З огляду на те, що Печерський районний суд місяць тому переїхав у приміщення колишнього апеляційного суду Київської області на вулицю Володимирську, у суді все ще тривають ремонтні роботи: облаштовуються кабінети суддів, зали судових засідань, канцелярії та архів. Проте, як зазначив начальник територіального управління ДСА України у місті Києві Олександр Сімановський, оперативно завершити все заплановане не вдається через брак фінансування. Разом з тим, з його слів, до шести залів судових засідань, завдяки перепланування наявних приміщень, додали ще п'ять, що дозволило в стислі строки налагодити повноцінне слухання справ як цивільних, так і кримінальних.
За інформацією заступника керівника апарату суду Олени Клименко, з початку року, станом на перше червня, у суді зареєстровано 28352 справи, щодня надходить близько 500 справ і клопотань від слідчих органів, це приблизно 80-ти клопотань на слідчого суддю, позаяк Печерський районний суд міста Києва забезпечує підслідність 14 державних правоохоронних органів. І це притому, що з 36-ти суддів, які передбачено штатним розписом, працює 18, а вісім вакансій залишаються незаповненими.
Зрозуміло, що з таким кадровим забезпеченням ми не можемо говорити про розумне навантаження на кожного суддю, тим більше, що надмірна завантаженість це і недотримання розумних строків розгляду справ і, в окремих випадках, неналежна якість здійснення правосуддя», - зазначив Голова Ради Олег Ткачук.
Самі ж судді під час спілкування з членами РСУ зазначали, що з розумінням сприймають ситуацію, коли працювати доводиться в умовах ремонту, бо знають, що найближчим часом він закінчиться, а от ситуація з непризначенням суддів на посади, затягування процедур кваліфікаційного оцінювання суддів, неможливість призначення суддів у суди, де правосуддя не здійснюється, знаходиться за межею розуміння і сприйняття. Говорили судді і про рівень зарплати для помічників суддів та працівників апарату – вона низька і потрібно вживати негайних заходів для її підвищення, оскільки тільки у травні місяці з роботи звільнилися дев'ять працівників, і це при тому, що суд, у буквальному розумінні слова, завалений справами, які потребують необхідного технічного опрацювання. Слід зазначити, що всі ці проблемні питання були озвученні суддями і керівництвом апарату, бо голова суду пан Руслан Козлов за годину, допоки члени Ради суддів України перебували у суді, не знайшов часу зустрітися з ними.
Щодо діяльності Подільського районного суду, то, окрім організаційних питань, ситуація ускладнюється вкрай незадовільними матеріально-технічним забезпеченням суду. Суд розташовується у двох будівлях. Обидві вони старі, мають статус історичних, тому реконструкцію можна здійснювати виключно у відповідності до вимог охоронного законодавства, хоча фахівці не впевнені у її доцільності.
Власне, у суді не створені умови як для роботи суддів та працівників апарату, так і для відвідувачів, останні увагою реально обділені: ні тобі належним чином облаштованих місць очікування, ні детальної інформації про розгляд справ та їх рух, а про інклюзивність говорити взагалі не доводиться.
За інформацією начальника ТУ ДСА України в місті Києві Олександра Сімановського, на завершальному етапі розробка та погодження проекту реконструкції даху над приміщенням суду по вулиці Хорива, 21, і допоки вона не буде зроблена, проводити будь-які внутрішні роботи нема сенсу. На Волоській же дах замінили два роки тому, а тепер на черзі внутрішній ремонт.
Разом з тим, голова суду Олег Васильченко зазначає, що з матеріально-технічним забезпеченням можна було б миритися, якби було кому розглядати справи і забезпечувати роботу судді. З 21 штатної посади судді, 11 вакантних, працює 9 суддів, один з яких без повноважень, під загрозою робота кримінальної колегії, варто одному захворіти – справи розглядати не можна. Слідчими-суддями працюють виключно «цивілісти».
«Відвідуючи київські суди, мене вперто не залишає відчуття пригнічення в системі. З одного боку, ми маємо безпрецедентну кількість звернень громадян у суди за відновленням своїх справ і справедливості, а чотири мільйони справ за рік тому яскраве підтвердження, з іншого – розглянути ці мільйони справ вдається лише через надзвичайні зусилля, що прикладають судді і працівники апаратів судів. Фактично відбувається вигорання людей, які вимушені працювати по 12-14 годин на добу», - підсумував Олег Ткачук.
Фото прес-служби РСУ
Також з цієї категорії...
Апеляційний суд підтвердив вирок за...
14 июн. 2012 г.
Дело Надежды Савченко. События и...
31 дек. 2015 г.
За словесний конфлікт зі смертельним...
15 янв. 2017 г.
Набираючі популярність...
Українські біженці приєдналися до Святвечора...
24 дек. 2024 г.
«Ми не продаємося»: влада Гренландії...
24 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
25 дек. 2024 г.
Останні новини
25.12.2024 11:48
1600 кацапів подохло минулої доби на українській землі24.12.2024 08:36
1630 москалів подохло минулої доби в українській землі23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі