​Верховний Суд визнав законним рішення ЦВК щодо скасування реєстрації Андрія Клюєва кандидатом у народні депутати

Таке рішення ухвалено Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Андрія Клюєва і Ліберальної партії України до Центральної виборчої комісії, повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.


Позивачі просили визнати протиправною і скасувати постанову ЦВК від 3 липня 2019 року № 1445 «Про скасування реєстрації кандидата в народні депутати України Клюєва А.П., висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року», та зобов’язати внести зміни до постанови ЦВК від 26 червня 2019 року № 1346 про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів, включивши відомості про кандидата в народні депутати України Клюєва А.П.

ЦВК зазначила, що рішення про скасування реєстрації кандидата в народні депутати прийняла, враховуючи відомості, викладені в листах Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Національної поліції України, у яких відображена наявна інформація щодо можливого місцезнаходження Клюєва А.П. протягом останніх п’яти років. Відповідно до викладених у листах відомостей, Клюєв А.П. не проживав протягом останніх п’яти років на території України, ця обставина вказує на невідповідність позивача основоположним критеріям, передбаченим ст. 76 Конституції України та ст. 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Представники позивачів стверджують, що з лютого 2014 року Клюєв А.П. постійно проживає на території України (в межах державного кордону України) за адресою, що вказана у поданих до ЦВК документів, у м. Донецьку.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог. Верховний Суд погодився з цим рішенням.

Верховний Суд вказав, що відповідність громадянина встановленим виборчим цензам, у тому числі цензу осілості, є однією з умов його правоздатності щодо участі у виборах та реалізації пасивного виборчого права.

Також Суд зазначив, що з огляду на відсутність контролю Уряду України на території, яка охоплює м. Донецьк, обов’язок доведення відповідності цензу осілості покладається і на особу, що бажає бути зареєстрована кандидатом у депутати.

Проте надані суду докази ніякою мірою не свідчать, що позивач проживав останні п’ять років на території України. Немає доказів того, що позивачі намагалися надати відповідачеві будь-яку інформацію на підтвердження дотримання Клюєвим А.П. цензу осілості. Також на підтвердження офіційного місця реєстрації Клюєва А.П. на території України позивачі ні ЦВК, ні суду жодного доказу не надали.

З постановою Верховного Суду від 11 липня 2019 року у справі № 855/252/19 (адміністративне провадження № А/9901/197/19) можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – http://www.reestr.court.gov.ua/.

Андрій Клюєв. Фото dt.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Над Капітолієм США пішов дим. За інформацією агенції Reuters, будівлю було заблоковано, закриті всі входи і виходи через «зовнішні загрози безпеки»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.