​Розпіарений поліцією «склад боєприпасів» виявився магазином макетів - суд виправдав власника

Бориспільський міськрайонний суд Київської області виправдав Геннадія Конєва від звинувачень у зберіганні вогнепальної зброї. Про це з'явилась інформація в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Українська асоціація власників зброї.


Три роки тому, в листопаді 2016, поліція інформувала, що виявила цехи і склади зі зброєю. У списку йшлося про 60 снарядів-ракет для установки «Град», 150 мінометних мін, 31 бронебійний снаряд, а також глибинну міну, авіабомбу, гармати для БМП, станково-протитанковий гранатомет, ручний кулемет та інше.

Обвинувачений пояснив, що у його родини є магазин історичної зброї. Весь асортимент товару вони купували в державних організаціях «Укрінмаш», «Прогрес» тощо, які уповноважені на продаж військового майна Міністерством оборони України, що має сертифікат про деактивацію та не є вогнепальною зброєю.

Вся зброя, яка продається в нього в магазині, раніше була вогнепальною зброєю, але тепер для стрільби бойовими патронами непридатна. Це все макети різноманітної зброї. Саме в такому вигляді він її і придбавав, жодних дій щодо її переробки він ніколи не вчиняв.

Бункеру на території домоволодіння немає, а побудований звичайний великий гараж, в якому знаходиться склад магазину. У будинку ніхто не проживає, там тривають ремонтні роботи і зберігається товар.

Після поширення у ЗМІ інформації про виявлення складу із великою кількістю різної вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин власнику приміщення інкримінували тільки зберігання пістолета Макарова, ствола до артилерійської пушки і кулемета «ZBROJOVKA-BRNO».

Чоловік визнав, що ствол і кулемет в нього зберігалися, але в непридатному стані для використання за призначенням та не є вогнепальною зброєю, що підтверджується висновком експерта. Вкладний ствол у танку призначений для тренування екіпажів. В нього є дві пушки, одна – 45-тка часу війни, а інша – МТ-12 , сучасна.

Зброя неодноразово застосовувалась на реконструкціях, зокрема Великої Вітчизняної війни, здавалася ним в оренду. За допомогою вкладного ствола він хотів змонтувати пушку, щоб вона стріляла холостими патронами, таким чином імітувала звук пострілу.

Конєв категорично заперечував факт зберігання пістолета. Пістолет вилучили у недобудованому будинку, де його ніколи не було, тому припускав, що пістолет могли підкинути працівники поліції з особистих мотивів, після того, як нічого більше не змогли знайти. Після обшуку зникли всі особисті речі, які були на території домоволодіння, і господар подав заяву в поліцію.

Суд констатував порушення при обшуку домоволодіння. Суд вважає підозрілим, що працівники спецпідрозділу вибивали двері до всіх приміщень, хоча на місці був охоронець з ключами і пропонував їх відкрити так само, як раніше відкрив ворота.

Власник зі своїм адвокатом прибули через 2,5 години після початку обшуку, але на територію його не пустили і до обшуку не долучили, що є безумовним порушенням КПК.

З невстановлених причин відеозапис обшуку у справі відсутній. Із показань свідків вбачається, що часткова відеофіксація здійснювалася, але не учасниками обшуку, а працівниками прес-центру МВС України.

Самі представники правоохоронних органів під час обшуку збивали камери відеонагляду, що розташовані на території домоволодіння, що зафіксовано на записах, наданих стороною захисту. Не конкретизовано, де саме було знайдено пістолет Макарова. Поняті говорили, що весь час були поряд з прокурором.

Коли знайшли пістолет десь за шафою, без їхньої присутності, то їх запросили підійти і подивитися. Анкетні дані працівника оперативного підрозділу, який знайшов пістолет, невідомі. Відтак суд поставив під сумнів, що пістолет справді там був.

Обвинувачений наполягав, що його кулемет непридатний до стрільби, оскільки з боку дульного зрізу кулемету стоїть металева втулка, закріплена за допомогою різьбового кріплення та прихвачена сваркою. Але при дослідженні експертом у дулі кулемета при кріпленні втулки елементів сварки не виявлено.

Разом з тим, кулемет до експерта надійшов упакований частково, тобто не забезпечений від несанкціонованого доступу і сварку могли зрізати.

Оскільки предмети вилучалися із порушенням процедури і не були належно упаковані, то суд не переконався, що це були саме ті речі, які були на складах, і визнав всі висновки експертів недопустимими доказами.

На думку суду, докази були зібрані внаслідок вкрай непрофесійного, поверхневого, однобічного, необ’єктивного та упередженого досудового розслідування, що супроводжувалось грубими порушеннями вимог КПК. Тому суд дійшов висновку, що твердження обвинуваченого, що йому підкинули пістолет Макарова, не позбавлене здорового глузду.

Також судом враховано поведінку працівників правоохоронних органів під час проведення обшуку, оскільки, як вбачається із відеозаписів із камер спостереження, ними вчинялися дії на пошкодження майна, зокрема відеокамер, дверей.

Суд задовольнив клопотання захисника Андрія Подосінова про визнання всіх зібраних по справі доказів недопустимими.

Фото zbroya.info



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.