Крокуючи по країні із новим КПК, суди, за бажанням влади, переїжджатимуть до тюрем

do lutsenko ide sud

 
Судитимуть із комфортом, не вивозячи із колонії. Саме так, на території Менської виправної колонії №91, тепер відбуватимуться розгляди справ ув’язненого екс-міністра Юрія Луценка. Такий висновок можна зробити із повістки, яка надійшла адвокатам Ю.Луценка. 


Виявляється, що на території Менської виправної колонії №91 є зал судових засідань! Відколи він там з’явився – невідомо. Але відомо адвокатам напевне, що приміщень для конфіденційних зустрічей адвокатів зі своїми підзахисними, як того вимагає закон, не існує. Існують лише кабінки для зустрічей захисників із пожиттєво ув’язненими – через скло за допомогою телефону. Інших приміщень для зустрічей адвокатів із засудженими, нагадаємо, адміністрація Менської колонії не має. 

Отже, аби залишати Юрія Луценка в межах колонії напередодні другої річниці його ув’язнення та подальшої ізоляції від суспільства, адміністрація виправного закладу організувала зал судових приміщень на своїй території.

Судове засідання призначено на понеділок, 24 грудня 2012 року, на 10.00 годину ранку у залі судових засідань Менської ВК №91. Суддя Менського районного суду О.Савченко слухатиме клопотання адвокатів О.Баганця, І.Фоміна та І.Балика в інтересах Ю.Луценка у порядку ст. 539 КПК про звільнення екс-міністра від покарання за хворобою.

Отже, тепер, крокуючи по країні із новим КПК, суди, за бажанням влади, переїжджатимуть до тюрем. Виникає лише головне питання: як бути із відкритістю судових процесів, змагальністю сторін та доступом ЗМІ до залів судових приміщень, якщо вони організовані у тюрмах?! До справи Луценка прикута увага українських та закордонних ЗМІ, міжнародної спільноти та провідних правозахисних організацій світу. 

Чи готовий суддя допустити пресу та міжнародних спостерігачів до приміщення суду, нехай воно і знаходитиметься на території колонії? Чи готовий суддя О.Савченко навіть у таких умовах повернути довіру людей, неупереджено розглянувши клопотання захисту Юрія Луценка? 

Нагадаємо, що у Юрія Луценка діагностовано ряд хвороб, зокрема цукровий діабет, цироз печінки, вірусний гепатит TTV. Їх встановила комісія МОЗу та лікарі Київської міської клінічної лікарні. Ці документи є в особовій справі Луценка. Саме ці хвороби, відповідно до переліку захворювань, який затверджений Державним комітетом відбування покарань та Міністерством охорони здоров'я, несумісні із перебуванням ув’язненого у виправній установі для подальшого відбування покарання. Адміністрація колонії має право звернутися до суду із клопотанням про звільнення від покарання ув’язненого, проте відмовляється підготувати таке подання до суду.

Відповідно до норм нового КПК, що місяць тому вступив у дію, адвокати також мають право звертатися до суду із подібним клопотанням про звільнення підзахисного від відбування покарання через стан здоров’я та наявні важкі хвороби, що і було зроблено ними із посиланням на Конституцію, Кримінально-виконавчий кодекс та перелік захворювань, який затверджений Державним комітетом відбування покарань та Міністерством охорони здоров'я.

Щодо висвітлення судового процесу, представникам ЗМІ радимо звертатися за акредитацією на судове засідання по справі Ю.Луценка до Менського районного суду Чернігівської області за тел. 04644-2-14-73 або за адресою: 15600, м. Мена, вул. Леніна 146-А.

Джерело: "Народна самооборона"Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Над Капітолієм США пішов дим. За інформацією агенції Reuters, будівлю було заблоковано, закриті всі входи і виходи через «зовнішні загрози безпеки»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.