Космічний апарат «Марс-експрес» наблизиться до Фобоса на відстань в 45 кілометрів

mars express

 
Космічний апарат «Марс-експрес» 29 грудня максимально наблизиться до найбільшого супутника Червоної планети, Фобосу, і буде перебувати від нього на відстані всього в 45 кілометрів. Про це повідомило 23 грудня Європейське космічне агентство ( ЄКА).


Однак проліт буде здійснений настільки швидко, що апаратура «Марс-експресу» не зможе зробити знімків Фобоса, уточнило космічне агентство. У той же час навіть коротке перебування в безпосередній близькості від супутника Марса дозволить космічному апарату зібрати унікальну інформацію, що має високу наукову цінність про гравітаційне поле, а також про структуру цього небесного тіла.

«Марс-експрес» вже неодноразово пролітав повз Фобоса - зокрема в 2010 році на відстані в 67 км. Отримана ним інформація дозволила вченим висунути гіпотезу про те, що цей супутник Марса є на чверть, або навіть на третину порожньою сферою, можливо будучи агломерацією уламків або астероїдів, що потрапили в поле тяжіння Червоної планети, повідомляє ІТАР-ТАСС.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.