Факт розстрілу на Миколаївщині шести дельфінів намагаються зам’яти
- Подробиці
- Опубліковано 20.07.2011 16:38
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 5623

«Знайшли дельфінів співробітники парку. Вони, та перша опергрупа, виявили, що в дельфінів стріляли. Тим не менш, друга група, що складалася з фахівця-іхтіопатолога та двох експертів з крупних морських ссавців, зробила висновок, що дельфіни загинули з іншої, незрозумілої причини. Це означає, що комусь вигідно приховати факт розстрілу дельфінів. Спостерігаємо тенденцію: рік тому розстріляли червонокнижних гаг, тепер дельфінів. Якщо додати до цього затягування створення дирекції національного природного парку «Білобережжя Святослава», то бачимо природознищувальне свавілля», - заявив Деркач.
На думку екологів, дельфінів розстрілюють рибалки.
«Ще з радянського часу рибалки звикли сприймати дельфінів як конкурентів рибного промислу. І хоча кількість дельфінів скоротилася з 3 мільйонів до кількох тисяч, браконьєри їх досі ненавидять. Ми впевнені, що дельфіни загинули від браконьєрської кулі, і цей факт для України, як сторони конвенції про охорону китоподібних, є ганьбою європейського масштабу», - розповів нашому кореспонденту заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
Він також додав, що акваторія навколо Кінбурнської коси, де знайшли дельфінів, входить до складу природно-заповідного фонду і тому риболовля тут заборонена.
Нагадаємо, 9-10 липня під час рейду співробітники регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» виявили шість мертвих дельфінів: 1 афаліну та 5 азовок. При огляді дельфінів були виявлені стріляні рани. Було складено акт про знахідку та надіслані повідомлення в Державну екологічну інспекцію з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря і природоохоронну прокуратуру.
14 липня прибула оперативна група, в яку входили представники Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря, 2 ветлікарі, представники МВС та МНС. Опергрупа зробила розтин одного дельфіна і виявила в його тілі дробини, внаслідок чого зробили висновок, що дельфін загинув від пострілів.
15 липня приїхала інша група, що мала у своєму складі фахівця-іхтіопатолога та двох експертів з крупних морських ссавців, але без представників міліції. Був проведений поверхневий огляд і поверхневий розтин з порушенням методики розтину. Був зроблений новий висновок: у дельфінів ніхто не стріляв.
Нагадаємо, що в Україні зустрічається три види дельфінів, загальна кількість яких складає кілька тисяч особин. Всі три види занесені до Червоної книги Україні і охороняються державою. В 1996 році Україна приєдналась до міжнародної Угоди «Про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану».
Також з цієї категорії...

Надежный способ вернуть депозит из...
17 мар. 2009 г.

Терористи продовжують обстрілювати позиції полку...
2 мар. 2015 г.

У конкурсі на посаду аудитора...
6 апр. 2017 г.
Набираючі популярність...

Українська делегація прибула у Стамбул,...
15 мая 2025 г.

Європа готує нові санкції проти...
15 мая 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
16 мая 2025 г.
Останні новини
16.05.2025 08:47
На борту українського винищувача F-16 сталася нештатна ситуація16.05.2025 08:33
1100 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 травня обговорили наступні теми:
Коментарі