Громадськість вимагає скасувати закон про легалізацію полювання в містах

rugo

 

7 листопада 2012 року громадянська кампанія «Форум порятунку Києва» організувала біля центрального офісу Партії регіонів акцію з вимогою скасувати ганебний законопроект № 9139 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=41113, який дає можливість безкарно вбивати тварин (в тому числі домашніх) у населених пунктах і легалізує утримання комерційними структурами пересувних звіринців, в яких мордують тварин. 


Про це повідомляє прес-центр «Форум».

Законопроект № 9139 вніс до Верховної Ради України Кабінет Міністрів України (Микола Азаров) 9 вересня 2011 року. Через підтримку фракцією Партії регіонів цей законопроект 7 лютого 2012 року був ухвалений у першому читанні.

До учасників пікетування вийшов народний депутат України Григорій Смітюх. Депутат пообіцяв, що він передасть Олександру Єфремову та іншим керівникам фракції Партії регіонів вимоги пікетувальників. Особисто він висловив підтримку збереженню природи.

Представники громадськості зараз готують звернення на ім’я керівників фракцій Верховної Ради України з вимогою скасувати ганебний законопроект № 9139.

Віталій Черняховський, головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», наголосив: «Законопроект узаконює вбивство усіх видів тварин усіма, хто цього забажає. Термін «добування», застосовуваний у законопроекті, є прикриттям слова «вбивство». Окремо у списку на відстріл виділені «бродячі собаки і коти». Кричущим є те, що законопроект дає чиновникам повноваження надавати дозвіл на вбивство немисливських і червонокнижних видів тварин».

«Повноваження надавати дозвіл на винищення усього живого, у тому числі в межах природно-заповідного фонду, матимуть місцеві державні адміністрації. Це породить розгалужені корупційні схеми в цій галузі. Людина з рушницею, отримавши в адміністрації дозвіл, стрілятиме будь-де і в будь-який час, влучаючи при цьому й по людях», – акцентував Віталій Черняховський.

В свою чергу, Олег Андрос, кандидат політичних наук, заступник голови Спілки вільних журналістів «Природа над усе», підкреслив: «Законопроект суперечить чинному законодавству, зокрема, статті 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», якою заборонено вбивство безпритульних тварин жорстокими засобами, до котрих належить відстріл, та статті 174 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка забороняє стрільбу в населених пунктах».

«Окрім того, помітно, що законопроект писали спеціально дуже розпливчастими термінами, які узаконюють корупційну діяльність мисливців і комерційних структур: пересувні звіринці (під назвою «пересувні виставки»), цирки і дельфінарії. Також обурює нас те, що до обговорення законопроекту зовсім не були залучені численні зоозахисні та природоохоронні громадські організації», – зазначив Олег Андрос.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.