Населення Півдня України більше хоче в ЄС, ніж в Митний союз

e m

 
Бажаючі, аби Україна стала членом Митного союзу та Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), в Південних регіонах України наразі в меншості.


Про це свідчать дослідження, проведеного Центром зовнішньополітичних досліджень ОПАД в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. На питання,»Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом Митного союзу та ЄврАзЕС?» 18,2 % повністю підтримує, 30% скоріше підтримує, 31,5% скоріше не підтримує і 20,3 % повністю не підтримує.

Натомість на питання «Як Ви ставитеся до того, щоб Україна стала членом ЄС?» 28% відповіло, що повністю підтримує, 31,7% – скоріше підтримує, 21,4% скоріше не підтримує і 18,9% повністю не підтримує.

Найбільша кількість прихильників ідеї інтеграції України до ЄС проживає в Херсонській області – 35% усіх опитаних відповіли «повністю підтримую» або «скоріше підтримую», далі – Одеська область – 27%, Миколаївська – 20,6%, найменше прихильників вступу до ЄС в Запорізькій області – 17,4%.

Серед прихильників вступу до ЄС найбільше людей віком від 18 до 35-и років. Таких – 68% від загальної кількості тих, хто підтримує вступ до Європейського союзу.

Серед тих громадян, хто хоче бачити Україну в Митному союзі із Росією, Білоруссю та Казахстаном, переважають люди старші 55-и років , таких 77,4% серед усіх прихильників ідеї інтеграції в МТ та ЄврАзЕС.

Опитування проводилося з1 по 11 грудня 2012 року. В результаті було опитано 1850 осіб методом особистого анкетування. Статистична похибка становить не більше 3%.

На думку директора Центру зовнішньополітичних досліджень Сергія Пархоменка, такі дані стали можливими через те, що населення Півдня України починає все більше не довіряти спробам влади домовитися з Росією про газ, а також починає розуміти, що риторика Москви про дружні відносини з Україною нівелюється кроками Кремля, спрямованими на встановлення рекордно високої ціни на «блакитне паливо» для України.

«Запуск проекту «Південний потік» зайвий раз підтвердив те, що Кремль керується перш за все своїми економічними інтересами, які він не проміняє ні на яку дружбу і добросусідство. А цьогорічні «торгові війни» з Російською Федерацію підірвали позитивне ставлення українців до свого північного сусіда», - повідомляє прес-служба Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.