Українські Карпати нищитимуть коштом ЄБРР

ebrr

 
Будівництво скандальних міні- та малих ГЕС (МГЕС) у Карпатах планується здійснити за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Угода про фінансування пілотного проекту такого будівництва вже підписана. Екологічні організації планують поцікавитися думкою європейських громадян-платників податків та домогтись відмови банку від фінансування проектів МГЕС в Карпатах.


ЄБРР підписав кредитний договір з ТОВ "Гідропауер" щодо будівництва двох МГЕС на річці Білий Черемош в Івано-Франківській області загальною потужністю 1,7 МВт.

Загальна сума фінансування склала 3,8 млн. євро, з яких власник проекту виділяє 1,8 млн. євро, ЄБРР дає кредит на 10 років в розмірі 1,3 млн. євро, а Фонд чистих технологій (Clean Technology Fund) – на 15 років обсягом 0,7 млн. євро.

У 2012 році наміри будівництва МГЕС на гірських річках Карпатського регіону призвели до розгортання найбільшого екологічного скандалу року. Внаслідок масових виступів жителів гірських сіл, екологічних та туристичних організацій у багатьох містах України, у Івано-Франківській області призупинено будівництво всіх МГЕС, а у Закарпатській області – рішенням суду скасовано плани спорудження ще 360 електростанцій.

- Щойно стало відомо про готовність ЄБРР підписати договір про фінансування малої ГЕС у с. Голошине, 18 грудня губернатор Івано-Франківщини Вишиванюк скасував власний мораторій на будівництво і «увімкнув зелене світло» ділкам. І ось вже 26 грудня договір з «Гідропауером» підписано. – коментує ситуацію заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – Фактично, підприємці хочуть нажитись на «зеленому тарифі», завдяки якому держава куплятиме електроенергію з МГЕС втридорого, а при цьому навіть гроші на будівництво не витратити, отримавши їх від іноземних фондів.

- Про яке "належне громадське обговорення" може йти мова, якщо на громадських слуханнях в лютому обговорили проект, що вже підписано? Чи не поспішили чиновники з українського офісу ЄБРР підписати в кінці року проект без обговорення? – обурюється Валентин Волошин, голова Громадської Ради при Держекоінспекції в Закарпатській області.

Екологічні організації планують домогтись відмови ЄБРР фінансувати МГЕСи у Карпатах, повідомляє прес-служба НЕЦУ.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.