Чому радикали врятують революцію?

gru rev

 
Події 19-того січня на вулиці Грушевського є, мабуть, переломними у ході сьогоднішньої революції. Вперше більшість не звинувачує кожного, хто відмовляється від «liberal dance» на майдані в провокаціях. Це справді великі дні переосмислення реальності та методів боротьби.


Найбільш вагомим у прийнятті складних та відчайдушних рішень є приклад. Те, що ми маємо приклад цьогорічного «Водохреща», є насправді великою мотивацією. Тепер, сидячи перед телевізором і споглядаючи відвертий бій, лише самозакоханий сноб-інтелектуал не погодиться з думкою, що революцію 13-14 врятують гарячі голови.

Жоден успішний революціонер не володів видатними навиками зваженого державного управління. Революцію в країну роблять серця, перебудовують країну голови. На даному етапі протистояння ультраправі радикали є рушійною силою цієї революції. Це розуміють усі, від опозиціонерів до адміністрації президента. І обидві сторони бояться. Очевидно, що з ніжної та до блювотного рефлексу ліберальної опозиції жоден не матиме достатньо відваги для того, аби взяти відповідальність за агресію на вулицях на себе. Намагаючись знайти чи вигадати схему дій в ситуації, що склалася, опозиції можемо порекомендувати позиціонувати себе як сторону формального нейтралітету в вуличних протистояннях. Не вдаючись до закликів в бій, опозиція коректуватиме організаційні моменти Майдану як соціальної групи та громадського руху. Побут, харчі, медикаменти, комендатура житлового містечка, діалог з владою тощо.

У питаннях вуличного бою опозиція зберігатиме статус заангажованого людьми спостерігача і втручатиметься тоді, коли ситуацію врегулювати маніфестанти самі не будуть в змозі.

Це той формат співпраці, який може бути реально здійсненним, безпечним для безхребетної опозиції та, можливо, продуктивним.

Чи означає це те, що вуличні протистояння в певній мірі набудуть стихійного характеру? Безумовно, так. Але зорганізувати протест гірше, ніж він є зорганізований зараз - неможливо в принципі, тому втрачати нічого. Більшість вдалих вуличних боїв були саме стихійними та координованими в більшій мірі не опозицією, а людьми з бруківкою в руках.

Врешті решт, переважна більшість розуміє, що найбільшим гальмом революції є саме опозиція. Сьогодні традиційний Майдан, як акт громадського волевиявлення, зійшов на маргінес та не має ніякого сенсу.

І наостанок. Коли корабель тоне, в команди є два варіанти: рятувати корабель або вдаватися до втечі. Варіант повсідатися в дальньому трюмі, молитися і пишатися своєю любов’ю до рідного судна виглядає щонайменше абсурдно та нераціонально.

Ми маємо наш Майдан і він тоне. Втекти нікуди. Тому або безглуздо потопаємо разом, або рятуємо свою революцію.

Роман КАПІЙ, «Конфлікти і закони»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора під час ворожого обстрілу зазнав поранення та помер під час евакуації один наш герой. Ще троє наших мужніх оборонців отримали поранення

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.