Чому радикали врятують революцію?
- Подробиці
- Опубліковано 21.01.2014 11:28
-
Автор: Роман Капій, Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 28163
Події 19-того січня на вулиці Грушевського є, мабуть, переломними у ході сьогоднішньої революції. Вперше більшість не звинувачує кожного, хто відмовляється від «liberal dance» на майдані в провокаціях. Це справді великі дні переосмислення реальності та методів боротьби.
Найбільш вагомим у прийнятті складних та відчайдушних рішень є приклад. Те, що ми маємо приклад цьогорічного «Водохреща», є насправді великою мотивацією. Тепер, сидячи перед телевізором і споглядаючи відвертий бій, лише самозакоханий сноб-інтелектуал не погодиться з думкою, що революцію 13-14 врятують гарячі голови.
Жоден успішний революціонер не володів видатними навиками зваженого державного управління. Революцію в країну роблять серця, перебудовують країну голови. На даному етапі протистояння ультраправі радикали є рушійною силою цієї революції. Це розуміють усі, від опозиціонерів до адміністрації президента. І обидві сторони бояться. Очевидно, що з ніжної та до блювотного рефлексу ліберальної опозиції жоден не матиме достатньо відваги для того, аби взяти відповідальність за агресію на вулицях на себе. Намагаючись знайти чи вигадати схему дій в ситуації, що склалася, опозиції можемо порекомендувати позиціонувати себе як сторону формального нейтралітету в вуличних протистояннях. Не вдаючись до закликів в бій, опозиція коректуватиме організаційні моменти Майдану як соціальної групи та громадського руху. Побут, харчі, медикаменти, комендатура житлового містечка, діалог з владою тощо.
У питаннях вуличного бою опозиція зберігатиме статус заангажованого людьми спостерігача і втручатиметься тоді, коли ситуацію врегулювати маніфестанти самі не будуть в змозі.
Це той формат співпраці, який може бути реально здійсненним, безпечним для безхребетної опозиції та, можливо, продуктивним.
Чи означає це те, що вуличні протистояння в певній мірі набудуть стихійного характеру? Безумовно, так. Але зорганізувати протест гірше, ніж він є зорганізований зараз - неможливо в принципі, тому втрачати нічого. Більшість вдалих вуличних боїв були саме стихійними та координованими в більшій мірі не опозицією, а людьми з бруківкою в руках.
Врешті решт, переважна більшість розуміє, що найбільшим гальмом революції є саме опозиція. Сьогодні традиційний Майдан, як акт громадського волевиявлення, зійшов на маргінес та не має ніякого сенсу.
І наостанок. Коли корабель тоне, в команди є два варіанти: рятувати корабель або вдаватися до втечі. Варіант повсідатися в дальньому трюмі, молитися і пишатися своєю любов’ю до рідного судна виглядає щонайменше абсурдно та нераціонально.
Ми маємо наш Майдан і він тоне. Втекти нікуди. Тому або безглуздо потопаємо разом, або рятуємо свою революцію.
Роман КАПІЙ, «Конфлікти і закони»
Також з цієї категорії...
У Вінниці – Майдан 3....
6 дек. 2014 г.
В Мариуполе реванш регионалов набирает...
5 апр. 2016 г.
Початок кінця ери Ахметова
18 нояб. 2016 г.
Набираючі популярність...
Поліція Києва спільно з СБУ...
20 янв. 2025 г.
Збито 72 ворожих БпЛА, 59...
21 янв. 2025 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
22 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі