«Не прислухалися до Сиротюка - отримали війну» - військові експерти
- Подробиці
- Опубліковано 01.10.2015 21:03
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2662
1 жовтня в Українській Інформаційній Службі відбулася презентація інформаційно-аналітичного обіжника (бюлетеня) Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» («УССД»), підготовленого директором центру, народним депутатом VII скликання, членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, Юрієм СИРОТЮКОМ, який нині перебуває в ув’язненні.
Як розповів директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан ГАЛАЙКО, обіжник «Українських студій стратегічних досліджень» – це результат багатомісячної роботи колективу експертів, що проводять комплексну аналітичну роботу в царині національної безпеки, здійснюють розробку дієвих рекомендацій для уряду та ознайомлення громадськості з актуальними загрозами у галузі національної безпеки та оборони.
«Об’єднані в рамках цього видання обіжники дозволять зацікавленим читачам простежити динаміку викликів у царині національної безпеки, спричинених російською агресією впродовж кінця 2014 – першої половини 2015 року. У виданні розміщена Концепція створення обороноздатної української держави та суспільства – програма створення всеохопної системи швидкої та ефективної мобілізації суспільства», – наголосив Богдан ГАЛАЙКО.
Експерт «УССД» Юрій ОЛІЙНИК розповів, що в дослідженнях зачіпається не лише військовий аспект, але й всі складові гібридної війни, яку веде путінська Росія проти України.
Експерт зробив акцент на недоопрацюваннях влади зі зміцнення національної безпеки, зміцнення кордонів, зокрема – кордону з підконтрольним РФ Придністров’ям, недоліках в сфері громадянської оборони, участі цивільного населення в обороні країни в умовах прямої військової агресії.
Юрій ОЛІЙНИК вважає, що ці недоліки пов’язані з тим, що ряд законів приймався за авторства нефахових, невійськових осіб з когорти наближених до керівництва держави політиків.
«Недофінансування армії відбувається через те, що значні кошти ідуть на міліцію та інші правоохоронні органи. Бюджет писався під конкретних осіб, які вважають, що треба посилити не військо, а поліційну функцію держави. Тому й було проігноровано проект закону про Національну гвардію як окрему бойову одиницю. Натомість Нацгвардію та її фінансування замкнули на МВС, й зокрема – на його керівництво», – обурюється експерт.
«Армію весь час незалежності, а особливо в 2010-2014 рр. систематично знищували. Й ті загрози, на яких наголошував СИРОТЮК під час своєї політичної і експертної діяльності, стали реальністю в 2014 році. Руйнування армії мало катастрофічні наслідки, особливо це позначилося на ВМС, бо з окупацією Росією Криму ми втратили стратегічні об’єкти для базування флоту та сил його забезпечення. І якщо терміново не будуть вжиті заходи з відновлення військово-морських сил, ми опинимося беззахисними перед загрозами, які виникли у Чорноморсько-Середземноморському регіоні», – вважає адмірал Ігор ТЕНЮХ, в.о. міністра оборони України 2014 р.
«Досі ведуться приховані перемовини щодо придбання систем ПО, розроблених на базі російських оборонних інституцій. Систем, що не використовуються в світі, які є неефективними, застарілими. Хто нам їх хоче підсунути і з якою метою?», – задається питанням генерал-майор Андрій КУРИШКО, екс-заступник начальника Генштабу командування Повітряних сил ЗСУ.
«Чи можна щось міцне і перспективне збудувати, не знаючи навіщо, не знаючи як, не знаючи що? Експерти «УССД», очевидно, добре знають, що будувати, навіщо і як. Бо це люди, підібрані фахово під задану тематику. Як показник – те, про що вони свого часу попереджали, відбувається зараз – в різних ступенях загострення. Варто переглянути матеріали «Бандерівських читань» чи презентованого обіжника, щоб у цьому переконатися. Після ув’язнення я написав матеріал «Де потрібен Україні Юрій Сиротюк?». Сьогоднішній захід підтверджує: він потрібен тут, зараз, він має бути поруч з нами, а не у в’язниці», – додає Віктор РОГ, редактор газети ОУН «Шлях Перемоги».
Зі словами про діяльність та найближчі і перспективні плани Недержавного аналітичного центру «УССД» та про його лідера Юрія СИРОТЮКА також виступили лідер ВО «Свобода» Олег ТЯГНИБОК, експерт Олексій КУРІННИЙ, воїн батальйону «СІЧ» історик Михайло ГАЛУЩАК, секретар «УССД» кандидат філософських наук Тетяна БОЙКО.
Координатор громадської ініціативи «Захист патріотів» Марко СУПРУН вручив подяку за співпрацю Юрію Сиротюку його дружині.
Додамо, що захід відбувся за ініціативи НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень», за підтримки Науково-дослідного інституту українознавства.
Сергій Багряний, Українська Інформаційна Служба
Також з цієї категорії...
Андерс Ослунд: Путин и янукович...
21 дек. 2013 г.
Первая победа украинцев над Порошенко
24 дек. 2014 г.
У Пісках терористи вбили бійця...
17 апр. 2015 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Автотроща у Польщі: суд стягнув...
14 нояб. 2024 г.
Останні новини
14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставив14.11.2024 11:17
Збито 21 ворожий БпЛА14.11.2024 11:11
1690 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі