Міноборони не визнає існування природного парку
- Подробиці
- Опубліковано 27.04.2016 19:16
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2326
До розпорядження ЕПЛ потрапили документи, які вказують на те, що Міноборони не лише самовільно займає територію національного природного парку «Олешківські піски», а й не визнає його існування. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі громадської організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ).
У післявоєнний час, територія Олешківських пісків, найбільшої пустелі Європи, була передана до складу земель державного лісового фонду України – Цюрупинського держлісгоспу. На правах оренди, землю використовували підрозділи Збройних сил України в якості полігону для бомбометання.
З 2001 року оренда у Міноборони закінчилася, ділянку зняли з обліку. Вже у 2004 році авіаполігон «Херсон» розформували, а 2010 року Указом Президента України було створено національний природний парк (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/221/2010). Згідно із Указом, Міністерству оборони України разом із Херсонською обласною державною адміністрацією доручено «вжити протягом 2010-2013 років заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігону «Херсон» Міністерства оборони України від вибухонебезпечних предметів з метою дальшої передачі таких земель у постійне користування національному природному парку «Олешківські піски».
З початку було заплановано оголосити національним природним парком весь колишній полігон (19 000 гектарів). Його центральна, найбільш цінна частина (близько 5000 га), мала стати заповідною зоною парку і залишитися для наукової діяльності, а території навколо – рекреаційною зоною для туристів. Втім, лісгосп відмовився створювати повноцінний національний парк та погодився передати під охорону лише центральну частину пісків, яку початково було запропоновано як заповідну зону. Відтак, колишній полігон здобув форму бублика, діркою в якому є національний парк.
Карта: http://nppop.gov.ua/sites/default/files/karta_oleshkivski_piski.jpg
Після початку війни на Сході України, забувши про завершену 15 років тому оренду, військові повернулися на «Олешківські піски». Тепер тут активно проводять навчання з використанням різних видів озброєння, що вже не є авіанавчанням. Тому ні відвідувачі, ні працівники парку потрапити на його територію не можуть: вона оточена та охороняється вартовими у формі. Робота національного парку повністю паралізована.
23 квітня у Херсоні відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету http://budget.rada.gov.ua/kombjudjet/control/uk/publish/article;jsessionid=D7F669995CAD05D3E021F66EE9635134?art_id=56332&cat_id=44731. Із доповідної записки, підготовленої військовими для виїзного засідання, дізнаємося, що в системі Міноборони розформування полігону та відсутність оренди не вважають чимось серйозним, а створення національного парку називають «проблемним питанням», вирішенням якого є оформлення військовими документації на всю територію «Олешківських пісків», включно з нацпарком.
Екологи ЕПЛ звернулися до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики з проханням про невідкладне проведення круглого столу за участі Мінприроди та Міноборони з метою вирішення скрутної ситуації із фактичним захопленням військовими ЗСУ території національного природного парку «Олешківські піски».
Також з цієї категорії...
Володимир Парасюк: Я звик називати...
22 дек. 2014 г.
Шесть погибших в «ПС». Подробности...
13 июн. 2016 г.
СБУ зірвала російську провокацію, направлену...
20 мая 2017 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
21 дек. 2024 г.
1860 москалів подохло минулої доби...
21 дек. 2024 г.
Збито 57 ворожих БпЛА, 56...
21 дек. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:
Коментарі