Люстрація на марші: в прокуратуру Донеччини повертається людина головного «прокуратора» епохи януковича
- Подробиці
- Опубліковано 20.09.2016 14:32
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1659
Що наразі відомо про Ізетова? За наявною інформацією, Абдураман Енверович віддавна є протеже екс-генпрокурора і кума колишнього президента України Віктора Пшонки. У середині нульових, до 2009 року включно, Ізетов керував прокуратурою Авдіївки. Містянам він запам'ятався в ті роки тим, що кришував у їх місті все, що тільки можна: від нелегальних металоприйомок до ігрових автоматів.
У 2010 році Ізетов, з подачі свого великого боса Пшонки, стає начальником Управління по боротьбі з корупцією прокуратури Донецької області, де керує до перемоги Майдану в 2014 року. За цей період, під час нещадної боротьби з корупцією, він обзаводиться квартирами (одна з них в самому центрі, на бульварі Пушкіна - навпроти відомого ресторану «Barberry»), нежитловою нерухомістю і низкою комерційних об'єктів. Одна з «антикорупційних» схем містила в собі навмисне створення проблемних ситуацій на вугільних підприємствах Донеччини і подальший особистий виїзд прокурора на місце для вимагання коштів на «мирне врегулювання питань».
Під час «російської весни» в Донбасі Ізетов регулярно робив спроби влаштуватися на керівні пости в «молоду донецьку республіку». За інформацією з інсайдерських джерел, прудкий український прокурор активно зливав терористам всі цікаві для них та наявні у нього, завдяки його службовому становищу, дані. Адже після втечі Пшонки з України, Ізетов недовго залишався без роботи. Дуже скоро, вже при «новій» владі, він працевлаштувався... наглядати за СБУ все в ту ж прокуратуру Донецької області.
Вищевказані факти діяльності Ізетова спливли на одній з нарад штабу АТО в листопаді 2014-го, після чого прокурор був відсторонений Яремою. Однак, після тривалого лікарняного і чергової зміни прокурора Донецької області, невгамовний Ізетов знову повернувся в рідні пенати - наглядати за правами засуджених. На три місяці - до відсторонення його з посади новим обласним прокурором Андрієм Любовичом.
Потім деякий час йому не «фартило». Ізетову доводилося задовольнятися не надто хлібною посадою в прокуратурі Донецької області - керувати відділом з аналізу оперативної інформації, на яку, за вкоріненою у вітчизняній прокуратурі традицією, призначають зазвичай без п'яти хвилин пенсіонерів. Але зв'язки в українській столиці все ж взяли своє: новий прокурор Донеччини Євген Бондаренко нещодавно знову підніс Ізетова, що і викликало обурення в активістів Донецької області.
Безумовно, нова посада дозволить Ізетову і далі займатися особистим збагаченням, в тому числі і за рахунок активного пособництва кадрам «ДНР» в особі своїх давніх довірених осіб з числа його колишніх підлеглих по службі. Мова йде, наприклад, про нинішніх начальників «відділу по нагляду за виконанням законів про державну безпеку і міжнаціональних відносин в прокуратурі «ДНР» та «Управління по нагляду за виконанням покарань» - Олександра Тищука (1965 р.н.) і Дениса Єрмакова, відповідно.
Більш того, Ізетов примудряється самовіддано допомагати терористам і безпосередньо на звільненій території. Зокрема, в жовтні 2014-го, український прокурор посприяв обранню запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту для одного з бойовиків «ДНР» Івана Яцька, затриманого СБУ в Володарськом. Навіть незважаючи на важкість його злодіянь, а також на те, що в останнього під час обшуку були знайдені зброя, саморобні гранати і маса літератури «ДНР». Завдяки спільним зусиллям Ізетова та судді А. Соловйова Яцько був відпущений на волю і незабаром втік на окуповану територію, де, ймовірно, продовжує воювати в лавах бойовиків.
Куди взагалі дивиться генпрокурор Юрій Луценко? Хотілося б нагадати йому про те, чим завершився недавній експеримент з призначенням на посаду прокурора Краматорська Сухініна Андрія. Саме він, до речі, в далекому 2009-му змінив Ізетова в кріслі прокурора Авдіївки. Так ось, в квітні минулого року на Сухініна театрально наділи наручники прямо під час представлення колективу нового прокурора Донецької області. Під час обшуку в будинку у прокурора Краматорська, призначеного вже «новою» владою, знайшли 110 тисяч доларів та 2,7 мільйона гривень. Сухінін, разом зі своїм заступником Гапєєвим і місцевим главою ВБЕЗ, підозрювалися у вимаганні в підприємців в обмін на банальне «кришування».
P.S Детально про співробітництво українських ментів з «поліцією» «ДНР» ви можете прочитати в одному з моїх журналістських розслідувань: http://sled.net.ua/…/polic…/dnr/prirodniy/simbioz/2014/14/11
Тут моя розповідь про ще одного годованця гнізда «прокуратора» Пшонки, який регулярно робить вояжі в окуповані Донецьк і Горлівку з території вільної України: https://ord-ua.com/…/donetskie-v-preddverii-prinyatiya-oso…/.
Артем Фурманюк, facebook.com
Також з цієї категорії...

Мін'юст готує низку заходів для...
20 мар. 2014 г.

Нардеп Лозовий звернувся до НАБУ...
5 июл. 2017 г.

В Україні планують відкрити Офіси...
15 февр. 2020 г.
Набираючі популярність...

На Заході говорять про ще...
24 апр. 2025 г.

Поліцейські встановлюють обставини стрілянини на...
24 апр. 2025 г.

СБУ спільно з Нацполіцією та...
24 апр. 2025 г.
Останні новини
24.04.2025 21:11
Ми хочемо співпрацювати чи демонструвати дотепність?24.04.2025 10:29
Збито 48 ракет та 64 ворожі БпЛАПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 24 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі