​Візит президента Мальти став аморальним для Порошенко

Вчора пожартував про гармати в центрі Києва (які викликали в ФБ резонанс) і візит президента Мальти (заради салютування якій і були власне в Маріїнському парку встановлені ті гармати), чим викликав запитання друга, співробітника служби протоколу - а в чому, мовляв, проблема, адже маємо високу гостю, заради якої почесна варта, салют, прийняття і т.д.?


Загалом, я не збирався у цьому копирсатися і не намагався знайти якоїсь зради. Навіть невдалий збіг обставин - одночасне розгортання навколо парламенту протестів та артилерійського підрозділу можна було б і пропустити повз увагу. Але, якщо у представника президентської служби протоколу, нехай і неофіційно, виникли запитання, з радістю розжую ситуацію.

Організація і проведення візитів іноземних лідерів в Україну регулюється указом президента «Про державний протокол і церемоніал України». Цим указом визначені основні типи візитів високих іноземних гостей, і найвищим з точки зору протоколу типом візиту є - державний. Ця форма-тип візиту передбачає найбільше різного роду вшанування іноземних гостей, включно з салютом націй на їх честь. Візит в Україну президента Мальти Марі-Луїз Колейро Прека був державним.

Ніби все нормально і правильно відбулось. Проте нічого з нинішньою владою нормально і правильно не відбувається в принципі.

Справа в тому, що рішенням Київської міської ради № 55\55 від 4 вересня 2014 року в місті Києві заборонено використання феєрверків та салютів. Заборонено, оскільки міська рада Києва прийшла до висновку, що феєрверки та салюти в умовах проведення антитерористичної операції на Сході України «суперечать нормам суспільної моралі та викликають соціальну напругу».

Пропустимо повз увагу той іронічний факт, що рішення Віталія Кличка від 4 вересня 2014 року прямо називає організований АПУ салют аморальним і асоціальним. Продовжимо про правову сторону справи.

Так ось, хтось може заперечити, що укази президента мають вищу юридичну силу за рішення органів місцевого самоврядування. Але ж ні, рішення Київської міської ради про заборону салютів містить посилання на п.2 статті 22 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ». Відповідно до цього пункту міська рада Києва має право визначати порядок та правила соціально-культурного обслуговування.

Таким чином, проведення салюту порушує вже не рішення Київської міської ради, а Закон України, є замахом на повноваження легітимного органу місцевого самоврядування (це не узурпація влади, часом, називається?).

Ну, а найцікавіше, що адміністрація президента України порушила ще й сам указ президента про державний протокол і церемоніал, який постановляє, що державний візит «передбачає підписання заключного документа». Це дуже логічне положення, адже потрібно мати хоч якісь політичні документи, що засвідчать, що усі видатки на кортежі, варти, салюти, обіди та прийняття хоч якось виправдані з точки зору інтересів України.

Так ось, відсутні свідчення про підписання заключного документу під час державного візиту президента Мальти в Україну.

І неможливо без сміху читати по-бароковому вигадливо сформульовані пояснення президента України про результати цього візиту: «Ми домовились досягти величезного прогресу...» (це з повідомлень АПУ).

Але, Бог з нею, політичною доцільністю і тим, що в протокольній практиці це нетипово, що державний візит президента Мальти відбувається лише через 4 місяці після візиту на Мальту президента України. Достатньо вже того, що під час організації та проведення цього візиту адміністрація президента України поводила себе аморально, створювала в Києві соціальну напругу та порушила низку законів і підзаконних актів України.

В іншому - все було добре.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Зустріч Порошенка і Марі-Луїз Колейро Прека. Фото president.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На сьогодні є тільки дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Але українська армія має готуватися і до наступу

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.