Відбулося друге судилище над ініціаторами знищення скульптури Леніна у Києві
- Подробиці
- Опубліковано 09.10.2009 15:10
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 7240
У залі суду (зліва направо): адвокат Сидір Кізін, Микола Коханівський, Олександр Задорожний
та Андрій Тарасенко
Україна вже вісімнадцять років - як незалежна держава. Проте її незалежність – це стовідсоткова заслуга народу і аж ніяк нікого з політиків, які нині називають себе демократами та лібералами, а самі так і лишились комуністичними прихвоснями (колишніми парторгами та комсомольськими лідерами), які вчасно змогли поділити комуністичний пиріг з грошвою, організувати собі бізнес і приватизувати усі українські підприємства за безцінь.
І ці можновладці, які на телекамери повсякчас кричать що «ні» - комуністам і «так» Європі, так і не спромоглися знищити у собі любов до колишнього СРСР, а тому не занадто переймались ані знищенням скульптур тоталітарного режиму, ані просуванню України до європейських цінностей.
Суддя Шевченківського суду м. Києва
К.О. Кормушин, який розглядає справу про «пошкодження» пам'ятника Леніну
Проте молоде покоління українців вже не хоче миритись з існуванням монументів, що прославляють більшовицьких лідерів. Тим паче, що президент видав указ про їхній демонтаж, і уряд України визнав, що ці скульптури аж ніяк не належать до культурних цінностей, а тому їх мають прибрати з міст та селищ української держави. І начебто все вірно. Офіційна позиція влади до існування таких монументів зрозуміла, але, мабуть, існує і неофіційна, оскільки хлопців, які на знак протесту існування скульптур тоталітарного режиму пошкодили пам’ятник Леніну на Бесарабці у Києві, все ж таки судять за кримінальними статтями. І це незважаючи на те, що на захист Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка та Олександра Задорожного слали як деякі депутати ВР, так і відомі громадські діячі: Левко Лук’яненко, Ірина та Ігор Калинці, Юрій Шухевич та інші.
Та все ж фарс з кримінальним обвинуваченням так і продовжується. Дев’ятого жовтня 2009 року відбулось чергове засідання суду, яке все ж перенесли на 15 жовтня цього року, оскільки прокуратура та РВС Шевченківського району вчасно не подали до суду потрібних документів. Але проблема не в тому, чому правоохоронці все зробили з запізненням. Питання у тому, як подібний судовий фарс взагалі може відбуватись в Українській державі? Але на це питання відповіді ніхто не дає. Тож допоки лишається сподіватись на милість та національну свідомість судді, який, напевне, все ж розуміє абсурдність виниклої ситуації взагалі і відкриття кримінальної справи - як такої.
Оксана КОТОМКІНА
Біля Шевченківського суду зібралися представники громадськості, які підтримують демонтаж пам'ятника Леніну | |
Фоторепортаж Руслана Любченко, «Конфлікти та закони»
Також з цієї категорії...
Юго-восток: сепаратисты в эфире сообщают,...
13 апр. 2014 г.
В пику российскому ФСБ, тому,...
15 нояб. 2014 г.
Офицер ВСУ предпочел быть расстрелянным,...
6 февр. 2016 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Автотроща у Польщі: суд стягнув...
14 нояб. 2024 г.
Останні новини
14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставив14.11.2024 11:17
Збито 21 ворожий БпЛА14.11.2024 11:11
1690 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі