Закон про перетинання кордону буде «мертвим»
- Подробности
- Опубликовано 07.09.2018 11:27
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 903
От всі ж потім будуть казати, що це суди відпускають злочинців. А насправді парламент вносить такі зміни до Кримінального кодексу, які дозволять грамотному адвокату спростувати будь-які звинувачення по цій статті.
Сьогодні поки що прийняли лише за основу законопроект 7017 щодо кримінальної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.
Колись цей злочин вже був у Кримінальному кодексі, потім його декриміналізували (у 2004), а зараз знову повертають. Але повертають вже не в колишній редакції, а з певними змінами, що зумовлені фактом агресії з боку рф.
Ключове питання - хто буде нести кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону, якщо приймуть законопроект у другому читанні?
Законопроект пропонує два варіанти:
1. особа, яка має громадянство (підданство) держави-агресора;
2. інша особа (яка незаконно перетнула кордон) в інтересах держави-агресора.
Тепер аналізуємо:
1. Автори законопроекту не зазначають назву країни, яку вони називають агресором в тексті законопроекту. Мабуть, йдеться про росію. Але в’їдливий адвокат може засумніватись. Бо в тексті чомусь згадується слово «підданство». Але ж в рф підданство існувало до революції 1917 року, та й то - не було єдиного акту, який би врегульовував це питання.
Може, це не лише про рф? Може, законодавець далекоглядний і врахував сучасні монархії, в яких все ще залишається інститут підданства (Великобританія, Нідерланди чи, скажімо, Бруней)? Тобто, законопроект допускає, що агресором може бути не лише рф, а й інші країни? Якщо йдеться взагалі про будь-яку країну-агресора, то тоді агресор по відношенню до кого, до якої країни? Це ж треба зазначити. Чи ми криміналізуємо діяння під одну конкретну війну? Тоді і це треба зазначити.
Ще одне питання - а час вчинення злочину який? під час війни? Ну якщо є країна-агресор, тоді повинна бути війна, в юридичному, звісно, розумінні. Цю обставину також варто було б зазначити в тексті статті та не залишати практиці простір для фантазій.
2. Ще складніше буде визначити в кримінальному провадженні «особу, яка незаконно перетинаючи кордон, діяла в інтересах держави-агресора». Які саме інтереси мав на увазі законодавець? Всі інтереси? Особа, яка їде поза пунктами пропуску в рф вирішувати їм проблему нестачі робочих рук, тобто працювати - вона ж діє не лише у власних інтересах, але й в економічних інтересах рф.
У такій редакції стаття ризикує залишитись «мертвою», засудити когось за нею буде складно.
Хоча заголовки в пресі будуть красиві... Вже навіть сьогодні були красиві.
Сподіваюсь, до другого читання стаття 331 ККУ буде виписана точніше, тобто так, щоб можна було прогнозувати реальні кримінальні провадження та вироки, а не заголовки.
Anna Maliar, facebook.com
Фото 112 Україна
Также из этой категории...

Обращение общественности Юго-востока Украины к...
11 апр. 2014 г.

В направлении Мариуполя таки состоялось...
25 авг. 2014 г.

Під Маріуполем зафіксовано вогонь з...
15 февр. 2015 г.
Набирающие популярность...

«Back in USSR?»
16 февр. 2020 г.

Памперсные депутаты...
25 марта 2020 г.

В мире животных...
27 марта 2020 г.
Последние новости
Ровно 6 лет назад, 24.01.2015, российские оккупационные войска из «Градов» обстреляли Мариуполь. Погибло 26 человек, свыше ста получили ранения
Комментарии