Волкер: росія не хоче нічого робити для врегулювання виборів на Донбасі і чекає бажаної зміни влади в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 18.02.2019 18:52
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1233
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявляє, що москва не виявляє зацікавленості в зустрічі з ним помічника президента росії Владислава Суркова і не бажає вживати дій для врегулювання конфлікту на Донбасі під час президентської кампанії в Україні.
«Ми завжди за те, щоб зустрітися і поговорити. росія не виявляє ніякого інтересу або прогресу з цього питання. За фактом вони сказали, що не хочуть нічого робити під час президентських виборів», – сказав Волкер агентству «Інтерфакс-Україна» на полях Мюнхенської конференції з безпеки, що завершилася 17 лютого, повідомляє «Голос Америки».
Спецпредставник повторив позицію США щодо необхідності втілили мінські домовленості про врегулювання на окупованій частині українського Донбасу, але при цьому визнав, що ці домовленості не працюють належним чином. «Вони ніколи не працювали добре, бо росія відмовлялася їх імплементувати. Ніколи не було припинення вогню, відведення важкого озброєння або співпраці з цього питання», – пояснив він.
Курт Волкер як спецпредставник від США веде переговори про врегулювання ситуації на окупованій частині українського Донбасу, що виникла внаслідок гібридної російської агресії, з помічником президента росії Владиславом Сурковим, який відповідає в адміністрації володимира путіна за відносини з Україною і якого називають куратором підтримуваних і спрямовуваних росією незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР», що захопили частину Донецької і Луганської областей і визнані в Україні терористичними. Але таких переговорів уже тривалий час не відбувалося.
У росії останнім часом дають знати, що чекають на бажану для москви зміну влади в Україні за результатами президентських виборів цієї весни і прихід на чоло держави поступливого політика, з яким можна буде домовитися про врегулювання на російських умовах.
Усі три так звані мінські домовленості, досягнені між Україною, росією й ОБСЄ на переговорах у білоруському Мінську, – Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 9 вересня 2014 року і Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року, – мали на меті домогтися врегулювання ситуації на окупованій частині українського Донбасу, що виникла внаслідок гібридної російської агресії. Україна виконала частину своїх зобов’язань за цими домовленостями, зокрема, ухвалила закон, що визначить особливості місцевого самоврядування на нині окупованих територіях на перехідний період після деокупації, і вже кілька разів продовжувала його чинність.
Іншу частину, наполягає Київ, зокрема, щодо місцевих виборів на цих територіях за українським законодавством, можна буде виконати тільки після виконання безпекової частини домовленостей, що має здійснити росія. Серед цих зобов’язань росії, які вона відмовляється виконувати, – зокрема, виведення з території України всіх російських військ, роззброєння незаконних озброєних угруповань та передача непідконтрольної нині Києву частини українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.
Курт Волкер. Фото VOA
Також з цієї категорії...
У Києві відбувся щорічний «червоний...
7 нояб. 2010 г.
Обращение общественности Юго-востока Украины к...
11 апр. 2014 г.
Тарас Березовец ответил Навальному и...
17 окт. 2014 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі