​Реформи у стилі «зривайте пломби»

Тривожні події відбуваються у вже сумновідомому місті Сміла Черкаської області. Люди вийшли протестувати (жорстко) проти нових реально захмарних платіжок на тепло, у місто вводиться спецназ СБУ (на навчання).


На жаль, «зривайте пломби під мою відповідальність» означало, що вся відповідальність закінчилася разом із закінченням прямого ефіру. З проблемами і аж у середині листопада, але у квартири таки подали тепло. І ця осінь не перша, коли у міста виявилися проблеми із теплом, газом, водою.

Подібна ситуація, просто у менших масштабах, була у місті і минулого опалювального сезону. Тому значна частина людей почали поступати цілком прогнозовано - від’єднувалися від централізованого опалення і переходили на індивідуальне електричне.

Але електричні мережі виявилися до такого не готові, проводки горіли, аварійність збільшилася. На централізованому теплі залишилося менше споживачів, але мали оплачувати ВСЮ вартість утримання тепломереж. Ну це як іде напівпорожній поїзд - або квитки дорогі, або поїзд збитковий.

Проблеми у місті і з холодною водою, і часто мешканці міста просто самі забезпечували себе відрами води із сусіднього фонтану.

Як наслідок, таких процесів, а також дорогого газу (там були і штрафи/пені), у кінці листопада був встановлений новий тариф на тепло - 56,2 грн за м.кв. Для порівняння, у Києві такий тариф складає 38 грн. Тобто, у Смілі, де зарплати у рази менше, аніж у Києві, тариф на тепло на 48% більший, аніж у Києві.

Завершальним акордом стало те, що уряд цієї осені позбавив субсидій 43% субсидіантів.

Таким чином, тільки за одне тепло рахунки там складають 3-4 тис грн за місяць, і комуналку багатьом мешканцям Сміли просто нереально заплатити. Отже, це без сумніву новий вал неплатежів, такі тарифи змусять ще деяких споживачів від’єднатися від централізованого тепла, а для решти тарифи стануть ще вищі.

Проблеми там величезних масштабів, і якщо їх почне вирішувати міський бюджет, то не буде коштів для елементарного розвитку міста.

Якщо би мене запитали поради молоді мешканці міста, я би їм чесно порадив переїжджати до іншого міста. На жаль, псевдо-реформами багато елементів критичної інфраструктури у місті зруйновано. Правда, для когось 68 тисяч мешканців центрально-українського міста - це просто похибка статистики, але для самих мешканців міста це все їхнє життя, яке у них одне.

І, думаєте, генпрокуратура посадила когось, хто там розкрадав газ та гроші ще 3-4 роки тому? Звісно, ні.

Якщо ж конструктив, то вихід один, допомога місту із державного бюджету. Заплативши підвищені тарифи за газ, ми своїми податками мусимо ще оплатити наслідки «реформ», щоб місто залишилося придатним для проживання. Хорошого виходу із цієї ситуації вже не існує.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото ТСН



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.