​Суспільство гине під впливом мережі

Соціальні мережі не роблять політичний процес, зокрема, виборчий, більш розумним, об’єктивним та зваженим. Були сподівання, що розширені можливості комунікації дозволять зламати монополію традиційних медіа, запровадять безпосередній доступ до істини для усіх, хто істини прагне. Але сталося рівно навпаки – істина не виявилася потрібною, а от конфлікт затягнув в себе більшість.


По Україні, по США і по європейських країнах ми бачимо, що градус суспільного протистояння в епоху соцмереж виріс. Вибори перетворилися на перманенту холодну війну, читання газет та перегляд ТВ-шоу замінили щоденні кількагодинні сварки в інтернеті одних звичайних людей з іншими, з персональними образами та навіть погрозами.

Раніше ціною виборів було деяке тимчасове засмічення інформаційного простору з подачі двох-трьох-чотирьох політичних сил - котрі насправді чудово вміють миритися між собою і чітко розділяють бізнесове та персональне. Але таке не можна повторити відносно звичайних громадян, котрі звикли все сприймати всерйоз. Нині вибори – це громадянський конфлікт, тотальне руйнування соціальних зв’язків – громадських, особистих, це високий градус ненависті, де вже політики і партії відходять на друге місце, натомість на першому місці стоїть ідентичність, політично-мережеве «свій-чужий» руйнує природні людські стосунки.

Суспільство, як сукупність цих стосунків, гине просто на очах під впливом мережі.

Igor Lutsenko, facebook.com

Малюнок Ourboox/Resonance.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.