​Резолюцію ООН, яка визнає українських моряків військовополоненими, суд долучив до справи

Лефортівський суд москви долучив до справи українських моряків, захоплених у Керченській протоці, резолюцію Парламентської асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Резолюція опосередковано визнає моряків військовополоненими. Також до справи долучили звіт управління комісара ООН з прав людини. Про це повідомив координатор адвокатів моряків Микола Полозов, передає Громадське.


На попередніх засіданнях російське обвинувачення спиралося на те, що не надано жодних доказів того, що моряки є військовополоненими.

«Ну ось, цю ситуацію ми виправили, надали цю доповідь ООН», — сказав Полозов.

Зазначимо, що всім 24 морякам продовжили термін утримання під вартою до кінця липня.

Як відомо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону російської федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО москви.

Київ вважає те, що сталося, актом агресії, а моряків називає військовополоненими. Позицію України підтримали США, НАТО і Євросоюз. ООН визнала захоплених моряків військовополоненими.

Україна через Міжнародний трибунал з морського права вимагатиме звільнення росією полонених українських моряків, повідомив 16 квітня президент України Петро Порошенко.

міністерство закордонних справ росії розкритикувало звернення України в Міжнародний трибунал і заявило, що цей суд «не володіє юрисдикцією для розгляду» інциденту.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг в очередной раз атаковал через воздушное пространство Украину 20-ю ударными беспилотниками с территории рашистской федерации

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.