​Цікава аналітика вихідців із «Студії Квартал 95»

Учора було оприлюднено цікаву аналітику щодо вихідців із «Студії Квартал 95» і загалом друзів Володимира Зеленського, які опинилися у владі за перший рік його президентства.


Таких людей експерти нарахували понад 30. В їх числі і найвищі посадові особи держави – Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак (хоча тут слід уточнити, що він почав не з «Кварталу», а з МАФів в Києві), його заступники Сергій Трофімов і Юрій Костюк, голова Служби безпеки України Сергій Баканов, заступник Міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі, керівник Державного управління справами Сергій Борзов.

Вихідці з «Кварталу» та інші друзі Зеленського працюють також на високих посадах в Антимонопольному комітеті України, Міністерстві оборони, Наглядовій раді ПриватБанку (який є державним) та ін. (https://bit.ly/3fWrBhG)

Що вже казати про Верховну Раду України, куди Зеленський привів, за підрахунками КВУ, не менше 16 своїх друзів і колишніх колег.

Окремо варто зазначити, що деякі з призначених на державні посади «кварталівці» мають прямий конфлікт інтересів. Насамперед, це стосується Голови Держкіно України Марини Кудерчук і члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Тетяни Руденко.

При цьому очевидно, що фаховий рівень, досвід роботи у цій сфері при таких призначеннях не грав жодної ролі. Як яскравий приклад, можна навести давнього друга і ділового партнера Зеленського, голову СБУ Баканова, який до того, як очолити в умовах війни такий важливий державний орган, не мав жодного стосунку до питань національної безпеки і оборони, а як юрист займався виключно питаннями забезпечення діяльності «Студії Квартал 95».

Варто нагадати, що під час своєї передвиборчої кампанії Володимир Зеленський активно критикував (і, до речі, критикував цілком заслужено) тодішнього президента Порошенка за призначення на високі державні посади друзів і бізнес-партнерів. Сам же Зеленський запевняв, що такого робити не буде. Проте сьогодні бачимо абсолютне лицемірство.

У своїй передвиборчій програмі Зеленський розповідав про Україну, «де підставою призначення на посаду стають розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей», про те, що «сучасні політики пов’язані давніми образами, кумівством, бізнес-проектами, не здатні змінити Україну».

https://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/wp005pt021f01=233pt001f01=720.html

Як бачимо, теперішня політична реальність є цілком відмінною від передвиборчих обіцянок Зеленського. На високі державні посади, як і раніше, призначають за принципом «кумівства», а не за принципами порядності та професіоналізму. Так само формувалися і списки партії «Слуга Народу» на виборах до Верховної Ради. Очевидно, що так само будуть формуватися і списки до місцевих рад.

Ця система «кумівства» є тим «зачарованим колом» української політики, з якого ніяк не може вирватися наша держава. Відтак, цю згубну практику треба викорінювати, треба будувати якісно нову систему державного управління, де при призначенні на державні посади порядність і фаховість будуть важити набагато більше, ніж особисті зв’язки.

Юрій Левченко, facebook.com

Фото: логотип kvartal95.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.