​На пам'ять нащадкам: Франко і його родина

«Іван Франко у Києві» - таку назву має віртуальний музейний проєкт, який реалізовує Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду. Презентація проекту запланована на жовтень 2020 року.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Міжнародного фонду Івана Франка.

Привідкривати таємну завісу Франкового залаштуння Фонд Франка розпочне з рисунків українського художника Влада Корнюка, який оригінально підійшов до завдання і по-своєму зобразив українського генія Івана Франка і його не менш видатну родину.

Новий культурний продукт розкриє не лише знакову постать української та світової культури, але й індивідуальність представників Франкового роду та їхній життєвий шлях.

У діючій квартирі-музеї родини Івана Франка, яка приймає відвідувачів з 2016 року, серед унікальних експонатів – оригінали документів, листів та фотографії, колекція творів мистецтва та персональні речі представників родини Франка, яких доля розкидала по різних куточках світу.

Експозиція віртуального музею буде оновлена і розширена до 5 залів.

Зал №1 «ІВАН ФРАНКО У КИЄВІ»- розповідатиме про перебування письменника у Києві у 1885,1886 і 1909 роках; зал №2 «НАЩАДКИ ФРАНКА» - розповідатиме про дітей та онуків Каменяра; зал №3 «ТАРАС ФРАНКО» - розповідатиме про другого сина І.Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі і працював у Києві; зал №4 «ІВАН ФРАНКО У МАЛЯРСЬКИХ ПРАКТИКАХ СИНА» – розповідатиме про невідому широкому загалу колекцію малюнків Тараса Франка; зал №5 «ПРОЕКТИ МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ ІВАНА ФРАНКА» – розповідатиме про діяльність Фонду, реалізовані проекти та ініціативи.

За задумом організаторів, проект матиме свою родзинку і стане не лише культурним столичним надбанням, але й цікавою локацією для відвідин.


Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Фото frankoprize.com.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан поділився думкою, як Дональд Трамп може повпливати на кінець війни в Україні

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.