​Бананова республіка - неоліберально-олігархічна візія майбутнього України

Учора в мережі з'явився аудіозапис з наради, на якій в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко пояснює, чому, на його думку, слід закрити одне зі стратегічних підприємств України - «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», який є найбільшим у Європі підприємством із видобутку природного урану.


Вітренко доводить представнику колективу підприємства, що раз десь можна купувати уран дешевше, то в Україні краще виготовляти сільськогосподарську продукцію, а уран закуповувати з-за кордону.

І тут не треба мати західної економічної освіти (хоча, на відміну від Вітренка, який пихато розповідає робітникам про Адама Сміта й Рікардо, я її якраз маю), щоб зрозуміти, що все це - повна маячня з точки зору базових понять макроекономіки. Адже Україна закуповує на ринку не природній уран, який десь може видобувається і дешевше, а готове ядерне паливо для наших АЕС.

Тобто балачки про те, чи рентабельним чи ні є видобуток урану в Україні, не мають сенсу, адже оксидний концентрат урану не є кінцевим продуктом, який нам важливий. І проблема атомної промисловості України не у «нерентабельності» його видобутку, а у тому, що ми досі не створили, маючи для цього всі науково-технічні можливості, власний закритий цикл виробництва ядерного палива. Тому Україна змушена досі закуповувати ядерне паливо у російської корпорації «ТВЕЛ» та американської «Westinghouse».

Не кажучи вже про те, що уран - це не батон в продуктовому магазині, й абсурдно залежати від інших країн, якщо є свої можливості.

Перше, що мав би робити на своїй посаді Міністр енергетики, який працює в інтересах українського народу - це невідкладно забезпечити продовження будівництва «Заводу ядерного палива» на виробничій базі «СхідГЗК», і зробити все можливе, аби в найкоротші строки ввести його в експлуатацію.

Однак неоліберальна влада слуг олігархії не те, що не прагне зробити останній крок, який залишився на шляху до енергетичної незалежності, а навпаки - намагається знищити одне із найбільш цінних підприємств України. Таким чином вона одночасно підриває національну безпеку та працює на інтереси іноземних компаній - виробників ядерного палива, а також на приватні олігархічні компанії, яким чинне законодавство дозволяє продовжити розробку уранових родовищ у разі закриття державного «СхідГЗК». І - о, диво! - вони, звісно, будуть мегаприбутковими. Це підприємство, як і багато інших, штучно банкрутується для того, щоб віддати цей стратегічний та потенційно дуже прибутковий сектор економіки у руки 1% найбагатших для їхнього подальшого збагачення за рахунок інтересів більшості українського народу.

Юрій Левченко, facebook.com

Юрій Вітренко. Фото з Facebook



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 11 жовтня розповів про наступні події на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.